Płyniesz po rzece tratwą lub łodzią. Być może zmierzasz do konkretnego celu albo po prostu rozkoszujesz się rejsem, niezależnie od tego, dokąd cię zaniesie. W podobnym śnie próbujesz dostać się na drugi brzeg rzeki łodzią lub mostem, żeby dotrzeć do kogoś lub czegoś dla ciebie ważnego.

W snach, których tematem jest rzeka, mogą też pojawiać się motywy zagrożenia - być może śni ci się, że płyniesz bystrym nurtem górskiej rzeki, walcząc o utrzymanie się na powierzchni wzburzonej wody. Rzeki też często występują z brzegów podczas ulew, a próba pokonania podniesionych, wzburzonych wód może okazać się śmiertelnie niebezpieczna, jeśli porwie cię prąd.

Interpretacja snu

Prąd rzeki płynie w określonym kierunku, przez co od dawna są one powszechnym środkiem transportu. Według analityka snów  rzeka uosabia przebieg naszego życia tak, jak autostrady jego kierunek. Obrazy wody wprowadzają do metaforycznej płaszczyzny snu aspekty osobiste i nieświadome.

W takim świetle, może ona wskazywać na zbliżanie się do głębszej dojrzałości emocjonalnej. W zależności od historii twojego życia i konstrukcji psychicznej, podróż może być nieśpieszna i pozbawiona przygód (spokojny spływ leniwą rzeką) albo niebezpieczna i wyczerpująca psychicznie (szalony spływ górskim potokiem, który grozi utonięciem na każdym zakręcie).

Sny o przeprawianiu się przez rzekę często symbolizują wyzwania, jakie musisz pokonać, zanim osiągniesz cel. To może się wiązać z koniecznością pogodzenia się z ludźmi lub doświadczeniami z przeszłości, albo wytrwałością w pokonywaniu trudności na twojej drodze (metaforycznie przedstawionych jako prąd, próbujący cię zepchnąć z właściwego kursu).

Twoja Ocena