W tym wyjątkowo traumatycznym śnie, konfrontujesz się ze śmiercią kogoś, na kim bardzo ci zależy. Możesz w takim śnie być świadkiem choroby, wypadku lub nagłej śmierci, niebędącym w stanie w żaden sposób zapobiec takiemu rozwojowi wypadków. Mogłeś też usłyszeć o śmierci z drugiej ręki lub zacząć śnić od razu o pogrzebie.

Twoja reakcja na śmierć we śnie może zawierać całą gamę odczuć, począwszy od obezwładniającego szoku i smutku po zdumiewająco  bezduszną akceptację. W tym śnie występuje osoba, która w prawdziwym święcie nadal żyje.

Interpretacja snu: Współcześni badacze snu uważają, że tak jak sny o seksie, w rzeczywistości nie dotyczą seksu, tak też sny o czyjejś śmierci rzadko są zapowiedzią prawdziwej śmierci czy ujawniają ukryte pragnienie czyjegoś zgonu. Sny o śmierci są przede wszystkim sygnałami transformacji i etapu przejściowego - rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu lub przejścia do kolejnej jego fazy. Jeśli we śnie umiera twój życiowy partner lub partnerka, może co być oznaką emocjonalnego oddalenia w związku, które jest dla ciebie przyczyną zmartwienia. Być może opłakujesz też we śnie jego rozpad. Zmarły może nawet uosabiać aspekt twojej osobowości, który był zaniedbywany lub tłumiony. Podobnie jak w przypadku innych snów o wyraźnie symbolicznym znaczeniu, analiza charakteru śmierci (i twojej reakcji na nią w realiach snu) może być szansą na znalezienie odniesień do trudnych sytuacji z prawdziwego życia.

Jak zinterpretowałby sen Jung: 

Jung był zdania, że sny o śmierci rzadko poddają .się dosłownej interpretacji. Co więcej, w wykładzie zatytułowanym  (Praktyczne zastosowanie analizy .snów.} stwierdził „Kiedy w grę naprawdę wchodzi śmierć, .sny posługują się innym językiem ”. Według Junga śmierć ze snu symbolizowała głęboką zmianę życiową albo  znaczącą zmianę w czyimś sposobie myślenia/zachowania. Ponadto charakter śmierci we śnie podpowiada jak trudny lub bolesny był proces zmiany dla śniącego. Jeśli z jakiegoś powodu ważna jest pleć osoby zmarłej, być może uwagi domaga się twoja nieświadoma męska (Animus) lub żeńska (Anima) energia.

Twoja Ocena