Śni ci się., że balansujesz, na krawędzi klifu lub na przykład idziesz chodnikiem, po czym przewracasz się i w tym momencie uświadamiasz sobie, że wpadasz w otchłań. Czujesz się bezradny, pozbawiony punktu oparcia. Uczucie spadania nie ustępuje, lecz się nasila, aż budzisz się z sercem tłukącym się w piersi.

Dlaczego śnimy o spadaniu?

Jest to prawdopodobnie jeden z najczęściej występujących snów, który prędzej czy później śnt się niemal każdemu.

Interpretacja snu: spadanie

len klasyczny sen lękowy bardzo sugestywnie nawiązuje do strachu przed utratą kontroli. Co więcej, poczucie bezradności i przerażenia jest tak silne, że spadając prawie zawsze budzisz, się zanim uderzysz o ziemię. (Teoria, że jeśli we śnie zderzysz się z ziemią umrzesz i już się nie obudzisz, jest wyssana z palca). Upadek ze znacznej wysokości może sugerować wyśrubowane wymagania, które ty lub inni mają wobec ciebie oraz twoje obawy, że im nie sprostasz. Spróbuj się dowiedzieć, co we śnie poprzedza twój upadek. Czy z jakiegoś powodu gdzieś się śpieszyłeś? Czy na twojej drodze była jakaś przeszkoda?Twój nieświadomy umysł nakłania cię do ustalenia, czego się boisz i skonfrontowania się z. rym lękiem - jeśli uda ci się zrozumieć, dlaczego jesteś zestresowany, przytłoczony albo przestraszony, masz większe szanse znaleźć praktyczne rozwiązanie.

Interpretacja snu spadanie wg. Junga

Sny o spadaniu zapowiadają czasem zbliżający się okres odrodzenia. Możesz też obawiać się utraty twarzy lub poczucia własnej wartości.

Twoja Ocena