Sennik: Spieszyć się oraz spóźnić się na samolot, pociąg, autobus, statek
Sennik: Spieszyć się oraz spóźnić się na samolot, pociąg, autobus, statek
Śpieszysz się na samolot, pociąg, statek albo autobus, ale coś cię opóźnia - korki, zobowiązanie, o którym zapomniałeś, biurokratyczny bałagan. Mimo iż czas cię goni, nie jesteś w stanie zmniejszyć opóźnienia. Zegar tyka, a ty zaczynasz coraz bardziej się denerwować, że nic zdążysz na czas.

Często osacza cię osoba lub grupa osób, domagając się twojej pomocy, a ty jesteś zbyt uprzejmy albo czujesz się zobowiązany i nie potrafisz im odmówić. Albo odczuwasz jedynie męczący, niejasny dyskomfort,  wiedząc że powinieneś być w określonym miejscu. podczas gdy spędzasz czas na jakimś przyjemnym zajęciu - oglądasz wydarzenie sportowe, przechadzasz się po  parku albo relaksujesz w kawiarni.  Jesteś tam, gdzie powinieneś, ale nie ma twojego środka transportu. Na przykład, stoisz, na stacji kolejowej wpatrując się w tablicę przyjazdów i odjazdów, ale nie jesteś w stanie znaleźć swojego pociągu i numeru peronu. Albo szybko uwijasz się przy odprawie, ale kiedy docierasz do bramki, okazuje się. że prowadzi na pokład zupełnie innego samolotu i nikt nie potrafi ci powiedzieć, gdzie jest twój lot. Siedzisz za kierownicą samochodu, jadąc tą samą trasą, którą pokonywałeś już setki razy, ale tym razem zupełnie się zgubiłeś - zaczynasz na właściwej autostradzie, ale jakimś sposobem lądujesz na nieznanej ci drodze i nie masz pojęcia, jak wrócić na swoją trasę.

Interpretacja snu: Sen o tym, że spóźniasz się na ważny wyjazd jest czytelną metaforą straconych okazji. Rozmyślanie o niewykorzystanych szansach budzi ogromną frustrację. Przeszkodą na drodze do osiągnięcia celu jesteś ty sam lub jakieś zewnętrzne okoliczności. Jeśli twoja postać we śnie zamiast zmierzać na lotnisko, zajęta jest rozwiązywaniem cudzych problemów, to może w prawdziwym życiu pora przestać stawiać potrzeby innych przed swoimi. Weź. jednak pod uwagę możliwość, iż główną przyczynią jest twój własny strach. Jeśli rozwodzisz się nad nieistotnymi szczegółami i nigdy nie podejmujesz ważnych decyzji, takie opóźnianie może wskazywać na twój ambiwalentny stosunek do sukcesu. Jeśli docierasz na stację kolejową, ale nie jesteś w stanic znaleźć pociągu. być może nie wiesz, jak zdobyć to, czego pragniesz.. Poprzez taki sen twój nieświadomy umysł próbuje cię nakłonić, żebyś wziął się do roboty, zaczął działać albo poszukał pomocy. W końcu chodzi o to, żebyś nie przegapił swojej szansy. Możliwa jest też bardziej bezpośrednia interpretacja. Jeśli masz wyjątkowo pracowite życie, taki sen to czasem donośny sygnał, że twój plan dnia jest przeładowany obowiązkami. Powinieneś więc zrezygnować z. ich części i od czasu do czasu zostawić w domu laptop lub kalendarz.

Jak sen zinterpretowałby Jung: Sny, w których śpieszymy się na pociąg symbolizują podróż śniącego ku samorealizacji. Jung jednak ostrzegał, że mogą one też wskazywać na neurozy związane z przerostem ambicji, zwłaszcza w odniesieniu do kariery zawodowej. Sny,  w których pojawiają się obrazy łodzi, dotyczą naszej relacji z Animą, czy też drzemiącą w każ dym z nas żeńską energią. „Stracić okazję" (ang. idiom to miss thr boai, czyli nie zdążyć na łódź - przyp. tłum.) I oznacza, iż nie udało ci się skorzystać z szansy na lepsze poznanie samego siebie.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!