Śni ci się, że idziesz boso po ostrych jak brzytwa kawałkach stłuczonego szkła, krzycząc z bólu. Albo jesteś zmuszony jeść szkło, żując je i przełykając z wielkim trudem. Niezależnie od tego, w jakiej formie masz z nim styczność, wbija się w twoje ciało niczym ostrza małych ostrych noży, wywołując krwawienie

Szkło może się pojawić niespodziewanie- na przykład, może ci się przyśnić, że wpadasz lub wbiegasz w przezroczystą szybę i wokół rozpryskują się serki sztyletów ze stłuczonego szkła..

Interpretacja snu: tłuczone szkło

Stłuczone szkło, które jest ostre i tnące, często stanowi metaforę bolesnych słów lub „druzgocących” doświadczeń. Czy coś w twoim życiu rozpadło się na kawałki i przy okazji cię poraniło' Przechodząc przez szklaną szybę podążasz ścieżką cierpienia, które może odzwierciedlać trudności z prawdziwego życia, jakie napotykasz co rano, kiedy otwierasz oczy. We śnie o jedzeniu szkła być może „połykasz" ból z prawdziwego życia, zamykają go w sobie. Albo siły zewnętrzne proszą cię o ,strawienie czegoś nieprzyjemnego w życiu realnym. Bardzo sugestywny obraz stłuczonego szkła zapowiadającego jednocześnie ból i rozlew krwi - oznacza, iż główna przyczyna lub skojarzenie mają bardzo emocjonalny charakter, prawdopodobnie odnosząc się do związku uczuciowego lub rodzinnego. Twój nieświadomy umysł wybrał poetyckie, chociaż bardzo przekonujące obrazy stłuczonego szkła, żeby udramatyzować twój ból i (dla twojego własnego dobra) skłonić cię do zmiany.

Wejście w szklaną szybę, która roztrzaskuje się wokół ciebie może być ilustracją nagiego, bolesnego przebudzenia w prawdziwym życiu. Na twojej drodze nagle stanęła przeszkoda, której nic dostrzegałeś (szklana tafla jest z natury przezroczysta). Rozbijając się, sprawiła ci niespodziewany, przejmujący ból. Jednak co ciekawe, ten sen może mieć jasną strunę. Psycholog zakłada, iż szkło często uosabia emocjonalne mury, jakimi ludzie .się otaczają, żeby stłumić myśli i uczucia. A zatem, jeśli we śnie celowo rozbijasz szkło, być może próbujesz podejść do życia z nową otwartością i spokojem.

Twoja Ocena