Doświadczasz trudności w chodzeniu. Nagle twoje stopy stają się zbyt duże - albo zbyt małe - w stosunku do ciała. Może zraniłeś się w nogę, kostkę albo stopę i kulejesz. Możesz też mierzyć lub nosić dziwne, nowe czy obce bury. Czasem sen w ogóle nie dotyczy stóp. Na przykład szukasz kogoś, idąc po śladach w błocie, śniegu, albo na piasku.

Sennik: Stopy, nogi buty

W bardziej drastycznej wersji tego snu jesteś sparaliżowany, nie możesz chodzić albo straciłeś nogę lub stopę w nagłym wypadku czy w drodze amputacji.

Interpretacja snu: Stopy, nogi buty, stracić nogę lub stopę, przymierzać buty

Sny, których tematem jest określona część ciała to często zakodowane wiadomości o życiu wewnętrznym śniącego. Stopy są symbolem kroczenia życiową ścieżką, dokonywania postępu i bycia niezależnym w prawdziwym święcie. Jeśli we śnie masz problemy z chodzeniem, zadaj sobie pytanie, czy ten metaforyczny zastój nie został spowodowany problemem lub stresem z realnego życia. Według analityka snów  chodzenie boso może wskazywać na uczucia bezradności albo potrzebę bycia "ugruntowanym'". I przeciwnie," buty" często uosabiają tożsamość śniącego. Jeśli śni ci się, że nosisz, albo przymierzasz nowe, nietypowe lub niewygodne buty, twój nieświadomy umysł może przyzwyczajać się do nowej sytuacji: zmiany kariery, niedawnego rozstania, zbliżającego się rodzicielstwa. Jak się czujesz w burach ze snu? Czy na ciebie pasują? Czy są w twoim stylu? Czy też każdy krok to bolesny wysiłek, a ich fason jest dziwaczny i absurdalny? Zadając takie pytania będziesz mógł oprzeć się na intuicji, podejmując decyzje, dotyczące zasadniczej życiowej zmiany.

Jeśli sen o utracie części ciała nie odnosi się do podobnych zdarzeń z prawdziwego życia, może wskazywać na określoną sytuację, związaną ze stratą lub cierpieniem. Często po zastanowieniu się, uświadamiasz sobie, że zaniedbałeś ważną część siebie, by dostosować się do otoczenia lub osiągnąć nadrzędny cel. Zmaganie się we śnie z własnym unieruchomieniem wskazuje na to,  że przynajmniej część ciebie chce nadal iść do przodu. Jeśli śnisz o utracie nogi lub stopy — a nawet jedynie o niemożności chodzenia być może twój nieświadomy umysł mówi ci, że nic otrzymujesz dostatecznego wsparcia, które pozwoliłoby ci dotrzeć do celu, w relacji z realnego żyda, na gruncie zawodowym, rodzinnym, czy w związku uczuciowym. Podobnie, ślady stóp we śnie oznaczają nieobecność - zmarnowaną szansę albo osobę, na którą nic możesz liczyć tak. jak sądziłeś. Ślady stóp mogą też w pozytywny sposób nawiązywać do poczucia dumy z własnego dziedzictwa — czy idziesz w czyjeś ślady?

Potraktuj takie sny poważnie - uwydatniają to, co uważasz za istotne i pełnią funkcję subtelnych ostrzeżeń. Takie kompromisy czy wewnętrzna cenzura, posunięta do ekstremum nie jest ani naturalna, ani korzystna dla zdrowia psychicznego.

Interpretacja snu:

Według Junga sny są oknem, pozwalającym spojrzeć na tajemnice psyche i dają ogromną szansę zdobycia wiedzy o samym sobie. Według Junga postaci ze snu zwykle uosabiają poszczególne aspekty osobowości śniącego: „Wyjście na spacer oznacza wędrówkę ścieżkami, które nie prowadzą w żadne konkretne miejsce; jest to zarówno poszukiwanie, jak i seria następujących po sobie zmian . A zatem niemożność chodzenia oznaczałaby' niechęć do zgłębiania psyche i zastanowienia się nad możliwością życiowej zmiany.

Twoja Ocena