Jesteś w szpitalu z powodów, które nic zawsze są jasne. Słyszysz jednak pikanie monitorów, czujesz zapach środka anty sep tycznego, a lekarze i pielęgniarki opukują cię i osłuchują. Wszystko zależy od rodzaju twojej choroby ze snu, ale doświadczenie to nic musi być jednoznacznie nieprzyjemne.

Interpretacja snu: szpital

Kiedy dokuczają nam dolegliwości fizyczne, pozostające poza naszą kontrolą i potrzebujemy pomocy, żeby wrócić do zdrowia, udajemy się do szpitala. Sen może wyrażać konkretny niepokój związany z planowanym zabiegiem medycznym. Nietrudno jednak odnieść tę metaforę do sfery emocjonalnej, a nawet duchowej. Być może w życiu realnym czujesz się przytłoczony i musisz się na jakiś czas „wymeldować", żeby się o siebie zatroszczyć. Może to być sygnał, iż potrzebujesz pomocy i opieki od bliskich ci osób albo wskazówka, iż powinieneś nauczyć się samemu lepiej o siebie dbać. W celu pogłębienia interpretacji autorka słownika snów Sandra Thomson radzi przyjrzeć się symbolice chorych części dała.

Interpretacja snu wg. junga

Jung postrzegał sny o szpitalach jako wezwanie do wewnętrznego pojednania - sygnały, iż umysł świadomy i nieświadomy potrzebują cierpliwości, zrozumienia i akceptacji, by odnaleźć równowagę i dalej iść drogą prowadzącą do indywiduacji.

Twoja Ocena