Sennik: Tonięcie oddychanie pod wodą
Sennik: Tonięcie oddychanie pod wodą
Z jakiejś przyczyny jesteś uwięziony pod wodą. Być może znajdujesz się w zbiorniku wypełnionym wodą, który uniemożliwia zaczerpnięcie powietrza albo jesteś zbyt głęboko i nie masz szansy wypłynąć na powierzchnię na czas.

Świadomość wstrzymywania oddechu oraz wyczerpywania się zapasu powietrza przyspiesza twój puls. Być może próbujesz utrzymać głowę na powierzchni, ale wzburzone tale wciąż cię zalewają. Szamoczesz się w panice, wiedząc, że twoje życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

Interpretacja snu: Chociaż wizje unoszenia się na wodzie czy pływania bywają bardzo kujące, ten sen miewa bardziej złowieszczy charakter. Tradycyjnie woda symbolizuje głębokie uczucia oraz to, co nieznane („cicha woda brzegi rwie”). Uczucie zmagania się — i bycia pokonanym -przez coś tak ogromnego i potężnego jest trafną metaforą uczucia przytłoczenia przez własne emocje lub problem, który wydaje się nie mieć rozwiązania.  A oto jasna strona tego snu. W chwili, gdy uświadomiłeś sobie, że utoniesz, przestałeś walczyć. Otwierając usta i oddychając pod wodą czerpiesz ze swojego wewnętrznego źródła zaradności i siły, o istnieniu których nie miałeś pojęcia. W ten sposób umysł daje ci do zrozumienia, że dysponujesz narzędziami, dzięki którym jesteś w stanie poradzić sobie ze wszystkim, to przyniesie życie. Musisz jedynie wiedzieć, kiedy utworzyć usta i podjąć ryzyko.

Jak interpretowałby sen Jung: Woda często uosabia żeńską energię (Anima) i symbolizuje tajemnicę nieświadomego umysłu, tonięcie wskazuje na onieśmielenie lub opór wobec zgłębiania psychiki, ale obraz oddychania pod wodą sugeruje, iż nasze wysiłki przyniosą rezultaty.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!