We śnie podróżujesz tunelem na piechotę lub jakimś pojazdem. Ściany i sufit są bardzo blisko i trudno ci się poruszać. Być może przed czymś uciekasz (na przykład przed niebezpieczeństwem) lub podążasz do celu, którego jeszcze nie widać. Bez względu na to, jak głęboki mrok panuje w tunelu, z drugiego końca wabi cię światło.

Interpretacja snu

Tunele pozwalają nam podróżować z jednego miejsca do drugiego, pokonując nieruchome obiekty (góry) albo niebezpieczne otoczenie (rzeki lub rozległe zbiorniki wodne). Jako takie mogą symbolizować życie podlegające przemianom: jesteś w drodze. Podróż może mieć charakter zewnętrzny (zmiana zawodu, założenie rodziny, rozwód) lub wewnętrzny (leczenie starych ran emocjonalnych, analizowanie problemów natury psychicznej, które powstrzymują cię przed osiągnięciem sukcesu).

Na tym etapie nie widzisz jeszcze celu, ale wiesz, że twoje życie będzie wyglądało diametralnie inaczej, kiedy już dotrzesz na miejsce.

Tunel to zamknięta przestrzeń, po której można się poruszać w ograniczonym zakresie. To może sugerować skupienie uwagi na określonym celu (widzenie tunelowe). Widzisz jedynie to, dokąd zmierzasz albo skąd przyszedłeś w twoim życiu nie ma miejsca na niuanse. Jednak takie ograniczenie bywa przydatne. Mały, zamknięty tunel jest świetną kryjówką przed obowiązkami życia codziennego, a tym samym często symbolizuje pragnienie powrotu do bezpieczeństwa i ochrony, jakie daje macica, nawet jeśli na krótką chwilę.

Twoja Ocena