Sennik: zapomnieć lub zgubić dziecko
Najbardziej typowe wersje snu Zajmujesz się obowiązkami dnia codziennego, gdy w szafie lub nieużywanym pokoju znajdujesz plączące dziecko. Ku swemu przerażeniu uświadamiasz sobie, że za nic odpowiadasz (chociaż, nie jest to ani syn, ani córka z. twojego prawdziwego życia) i przez cale tygodnie, miesiące, a nawet lata się nim nic zajmowałeś. Przygniata cię poczucie wstydu i winy.

Interpretacja: Interpretacja, która nasuwa się sama - boisz się, że nic jesteś dobrym rodzicem - rzadko jest trafna. Dziecko ze snu częściej uosabia część nas samych, głęboko ukrytą nadzieję albo pragnienie, które zbyt długo umyka twojej uwadze lub jest przez ciebie ignorowane. Sen nic musi oznaczać, że obrałeś niewłaściwą drogę życia, ale może zrezygnowałeś z czegoś' co jest dla ciebie ważniejsze, niż. sądzisz. Z drugiej strony, sen o tym. że porzuciłeś gdzieś dzieci, żeby załatwić niezliczoną liczbę sprawunków może być wyolbrzymioną ilustracją tego, jak bardzo czujesz się przy tłoczony codziennymi obowiązkami.

Jak interpretowałby go Jung :Dziecko w twoim śnie to prawdopodobnie ukryty lub nieznany ci aspekt twojej osobowości, który dla ciebie pozostaje tajemnicą. Zamiast zająć się tymi obszarami twojej psychiki, które potrzebują uwagi i pielęgnacji, „zapomniałeś o nich (rak jak „zapomniałeś" o dziecku we śnie) i przez, to straciłeś szansę, by lepiej poznać siebie.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!