Sennik: znaleźć skarb, znaleźć pieniądze
Sennik: znaleźć skarb, znaleźć pieniądze
Pod względem atrakcyjności trudno znaleźć lepszy sen niż ten, w którym znajdujesz ukryty skarb. Może ci się przyśnić, że dosłownie natrafiasz na górę pieniędzy, klejnotów, monet i innych bogactw, idąc ulicą, plażą lub pustkowiem. Może się też okazać, że w twoim domu od zawsze czekała ukryta gotówka. Większość ludzi twierdzi, iż we śnie intuicyjnie czuje, że skarb przeznaczony jest dla nich - chociaż bywa, że sen budzi niepokój, iż „kradniemy" go prawowitemu właścicielowi

Interpretacja snu

Chociaż trudno nie mieć nadziei, że sen okaże się proroczy, zazwyczaj odnosi się on do bogactw psychologicznej, a nie materialnej natury. Skarb jest metaforą twoich nieuświadomionych lub ukrytych zdolności. (Zwłaszcza klejnoty często symbolizują wyjątkową lub wyższą wiedzę). Jeśli skarb ze snu jest „zakopany” twoje zdolności mogą być ukryte lub tłumione przez życie codzienne. Podobnie, jeśli zwyczajne przedmioty nagle wykazują magiczne moce, być może twój „skarb” w prawdziwym życiu znajduje się gdzieś na widoku, czekając aż go dostrzeżesz.

Jak zinterpretowałby go Freud

Freud uważał, że ekskrementy i wypróżnianie się (innymi słowy, aspekt analny) symbolizują pieniądze. Są pierwszym przejawem wysiłków gatunku ludzkiego do wytworzenia trwałego dobra i budzą uczucia dumy, agresji oraz wstydu. W swojej książce Objaśnianie marzeń sennych, Freud stwierdził „W podobny sposób sny o wypróżnianiu rzucają światło na symbolikę w nich zawartą, a jednocześnie wzmacniają związek pomiędzy złotem a fekaliami, potwierdzony wieloma badaniami z zakresu antropologii społecznej”.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!