Nawet jeśli jesteśmy wyjątkowi na swój sposób, mamy tę samą ludzką naturę. Pozwala nam to tworzyć więzi z innymi ludźmi. Korzystając z tego, można wpływać na decyzje i opinie innych na nasz temat i sytuacje.

Stwórz iluzję wyboru.

Stwórz iluzję wyboru.

Jeśli potrzebujesz, aby ktoś coś dla ciebie zrobił, poproś o trudniejsze zadanie, zanim powiesz o swojej pierwotnej prośbie. Po odrzuceniu trudniejszego zadania ludzie zwykle zaakceptują  łatwiejsze zadanie. Działa to również, gdy próbujesz kogoś przekonać. Daj im jednocześnie 2 opcje: to, czego chcesz, i inne zadanie trudniejsze do osiągnięcia.

Obróć niezgoda na korzyść.

Kiedy ludzie mówią ci rzeczy, z którymi się nie zgadzasz, nie sprzeciwiaj się im stanowczo. Najpierw potwierdź to, co mówią, słowami typu „Rozumiem, co masz na myśli” i kontynuuj sugerując własną  opinię, pytając „ale czy kiedykolwiek myślałeś o tym w ten sposób?” Takie podejście pomoże ci wyrazić swój punkt widzenia , gdy ktoś ci się sprzeciwia.

Mama wie najlepiej.

Aby przekonać ludzi do własnego zdania oraz zwrócić uwagę na własne słowa możesz zasugerować, że nauczył cię tego twój ojciec lub matka. Większość ludzi całym sercem wierzy w słowa rodziców, a kiedy wspomnisz, że Twoje słowa również pochodzą od rodzica, wywoła to taki sam efekt, jakby to była ich własna rodzina.

Pożycz i oddaj

Zauważyłeś, że ktoś nie lubi Cię tak bardzo, jak tego chcesz. Najprostszym sposobem, jest pożyczyć od tej osoby coć niewielkiego, może książkę, która Cię interesuje. To najpierw stworzy niechętne połączenie między wami dwojgiem, a następnie spowoduje zmianę zdania po oddaniu przedmiotu.

Cisza może być wciągająca.

Cisza może być wciągająca.

Podczas niezręcznej ciszy z osobą, z którą chciałbyś się dogadać, zapytaj ją o coś co dotyczy jej. Nawet najcichsza osoba lubi mówić o sobie. Najprawdopodobniej ona zapyta cię o coś w zamian, a ciszę zamienisz w płynną rozmowę.

Zaufanie przyciąga ludzi.

Po skończonej rozmowie podczas negocjacji wystarczy spojrzeć ludziom w oczy i czekać w ciszy. Twój zdecydowany wygląd pozytywnie wpłynie na postrzeganie przez innych tego, co właśnie powiedziałeś. Jeśli po tych intensywnych chwilach stracisz kontakt wzrokowy, po krótkim czasie zauważysz utratę zainteresowania.

Spraw, by poczuły się duże.

Spraw, by poczuły się duże.

Gdy potrzebujesz pomocy, użycie właściwych słów może mieć duże znaczenie. Ludzie zwykle pomagą ci w twoich prośbach, jeśli przedstawisz je jako przysługę. . Spróbuj użyć prostych zwrotów, takich jak „Zrób mi przysługę” lub „Naprawdę potrzebuję Twojej pomocy.

Stwórz reakcję, którą będziesz obserwować.

Stwórz reakcję, którą będziesz obserwować.

Gdy jesteś nowy w grupie, żartuj lub opowiadaj zabawne historie, aby obserwować reakcje ludzi. Osoby, które są bliżej, będą patrzeć na siebie ze śmiechem, a to  pomoże ci zrozumieć jakie relację panują między ludźmi w tej grupie

Powtórz to: Powtórz.

Jeśli chcesz narzucić komuś swoją opinię, po prostu powtórz to w różnych kontekstach lub po prostu powiedz to samo w rozmowie z różnymi wyrażeniami. Po kilkukrotnym usłyszeniu tej samej rzeczy ludzie będą postrzegać ten pomysł jako swój własny, ponieważ ich mózg określi go jako znajomy lub znany.

Twórz zaufanie, aby budować zaufanie.

Kiedy próbujesz zbudować zaufanie w środowisku społecznym, przyznaj się innym do swoich małych błędów. Ludzie zauważą twoją wrażliwą stronę i zaakceptują cię jako uczciwą osobę. To da ci przewagę, nawet podczas sporu.

Twoja OcenaFacebook Conversations