Każda osoba prawdopodobnie czuła się samotna, przynajmniej w pewnym momencie swojego życia: niektórzy ludzie nie mieli z kim iść do kina, a inni nie mieli z kim porozmawiać. Każdy z nas jest inny. Kiedy stajemy w obliczu samotności, nie wiemy, co z tym zrobić. W efekcie ludzie zaczynają się przejadać, cierpią na bezsenność i zaczynają wierzyć, że ich losem jest samotność.

Człowiek samotny zawsze bywa głodny

Człowiek samotny zawsze bywa głodny

Większość ludzi na naszej planecie dużo je, gdy mają problemy lub gdy czują się zaniepokojeni. Zwykle jedzą smacznego pączka, tabliczkę czekolady lub pizzę. Nie mogą tego kontrolować i przez krótki czas czują się lepiej, ale potem odczuwają jeszcze silniejszy głód. Na poziomie podświadomości próbują ułatwić sobie życie, jedząc coś smacznego i  w tym momencie organizm wytwarza hormon głodu - grelinę. Naukowcy przeprowadzili badanie, aby przyjrzeć się powiązaniu między hormonem głodu, a samotnością. Odkryli, że ludzie, którzy uważają się za samotnych, mają zwiększoną produkcję greliny we krwi.Spędzasz zbyt dużo czasu na zakupach online. Oznaki samotności nie muszą być oczywiste. Badanie wykazało, że ludzie, którzy są w takim stanie, oprócz obżarstwa popadają także w zakupoholizm, gdzie pustkę wynikająca z samotności wypełniają nowymi rzeczami. Nawiasem mówiąc, Twój znajomy, który kupuje wiele rzeczy, może być po prostu samotny i nie być uzależniony od zakupów.

Nie masz marzeń i nie możesz czuć się szczęśliwy dla innych.

Nie masz marzeń i nie możesz czuć się szczęśliwy dla innych.

Długotrwałej samotności może towarzyszyć stan depresyjny, który sprawia, że  ludzie po prostu nie czują się już szczęśliwi. W takim wypadku każdy powinien zrobić wszystko, co w jego mocy, aby wydostać się z tego stanu. . Pomyśl o ludziach, którzy są teraz w miejscu, w którym chciałbyś być: nad oceanem, w górach lub na imprezie i  wyobraź sobie, że jesteś z nimi lub po prostu spróbuj się cieszyć odkryciem naukowym. Takie myśli mogą sprawić, że poczujesz się lepiej. Zaczynasz myśleć, że samotność to twój los. Kiedy właśnie zerwałeś ze swoim partnerem, możesz poczuć się tak, jakbyś był jedyną osobą na świecie i nigdy nie spotkasz nikogo innego. To, co się tutaj dzieje, to fakt, że zaczynasz bardziej zagłębiać się w problem. I nie powinieneś tego robić. Dziś jesteś samotny, ale jutro wszystko może się zmienić. Zapamiętaj zdanie: „Żadne uczucie nie jest ostateczne”.

Ludzie samotni nigdy nie są zrelaksowni

Ludzie samotni nigdy nie są zrelaksowni

Ludzie samotni, mają zabawną zdolność do bycia wyjątkowo uważnym. Teoria, że ​​kiedy ludzie są sami, są mniej ostrożni, jest całkowicie fałszywa. Kiedy ktoś jest przyzwyczajony do samotności, polega tylko na sobie. Tworzy to scenariusz, który sprawia, że ​​mózg zachowuje się wyjątkowo ostrożnie, co jest złe, ponieważ zwykle oznacza to, że taki człowiek nie może się zrelaksować. Nie może szybko zasnąć,  co za tym idzie zaczyna cierpieć na bezsenność. Samotni ludzie mają dużą przewagę - nie muszą walczyć o miejsce w łóżku ani o koc,  ale jest inny problem. Nie śpią tak dobrze jak osoby w związkach.

Cały wolny czas spędzasz na oglądaniu telewizji.

Cały wolny czas spędzasz na oglądaniu telewizji.

Jeszcze jedną nieoczywistą oznaką samotności jest chęć oglądania telewizji. To rodzaj ucieczki od prawdziwego życia. Spędzając dużo czasu na oglądaniu filmów i seriali, ludzie zanurzają się w innym świecie, który pokazuje im pełne i interesujące życie. Bohaterowie filmowi z łatwością pokonują swoje problemy - i to jest coś, co samotni ludzie chcieliby robić. Ale powinni skoncentrować się na prawdziwym świecie i na swoim prawdziwym życiu. Jednak ludzie, którzy są samotni, tak naprawdę nie wiedzą, jak to zrobić. Cierpią z tego powodu i to powoduje, że czują się przygnębieni. Powinni starać się, aby ich wolny czas był jak najbardziej zajęty. Przede wszystkim po to, żeby nie mieć wystarczająco dużo czasu na myślenie o złych rzeczach. Muszą też nauczyć się cieszyć z wolnego czasu, jaki mają.

Nie czujesz się potrzebny.

Nie czujesz się potrzebny.

Czujesz się beznadziejny, nie wiesz, dlaczego żyjesz, czujesz się bezużyteczny ... Jeśli doświadczasz czegoś takiego, musisz postarać się zadzwonić do starego przyjaciela. Znają cię lepiej niż ktokolwiek inny. Rozmowa z bliską Ci osobą pomoże Ci wyrazić swoje uczucia i sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej i nie będziesz tak samotny.

Od dawna nie próbowałeś niczego nowego.

Od dawna nie próbowałeś niczego nowego.

Wykonanie pierwszego kroku w kierunku zmiany jest bardzo trudne. Ale im dłużej odmawiasz podjęcia tego kroku, tym bardziej będziesz skupiać się na swoich problemach. Trudno opuścić strefę komfortu, ale jest to również ekscytujące. Próbując nowych rzeczy, dowiadujesz się o swoich stronach, o których nie wiedziałeś, że masz. Ta wiedza jest przydatna. Jeśli czujesz, że nie jesteś gotowy na zmianę lub że wszystko Cię satysfakcjonuje, powinieneś przez chwilę zostać sam ze sobą. Może jesteś typem osoby, która w rzeczywistości jest w porządku będąc sama.

Twoja OcenaFacebook Conversations