Co powinno się mieć w apteczce domowej? Co powinno być w apteczce dla dziecka? Gdzie w domu powinna być apteczka?
Co powinno się mieć w apteczce domowej? Co powinno być w apteczce dla dziecka? Gdzie w domu powinna być apteczka?
Chyba każdy z nas ma w domu takie miejsce, w którym trzyma wszystkie leki i środki opatrunkowe.
Najczęściej jest to wydzielona na półce przestrzeń w kuchennej, lub łazienkowej szafce. Niektórzy kupują specjalne podwieszane skrzyneczki, których wygląd od razu mówi o ich zawartości. Ilość leków i środków zwiększa się, jeżeli w domu są mieszkańcy w różnych przedziałach wiekowych.

Chyba każdy z nas ma w domu takie miejsce, w którym trzyma wszystkie leki i środki opatrunkowe.

Najczęściej jest to wydzielona na półce przestrzeń w kuchennej, lub łazienkowej szafce. Niektórzy kupują specjalne podwieszane skrzyneczki, których wygląd od razu mówi o ich zawartości. Ilość leków i środków zwiększa się, jeżeli w domu są mieszkańcy w różnych przedziałach wiekowych. Rodzice małych dzieci powinni szczególnie starannie wyposażyć swoją apteczkę, ponieważ to właśnie maluchy potrzebują najwięcej troski i ochrony. Podstawową rzeczą są oczywiście plastry, jałowe gazy oraz płyny, lub żele odkażające. Chyba nie ma dziecka, które nigdy nie zrobiło sobie krzywdy. Szybka dezynfekcja rany gwarantuje, że nie zostanie ona zainfekowana

. Do apteczki należy również włożyć syropy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nie wolno podawać maluchom tabletek. Po pierwsze, znacznie bardziej obciążają żołądek, a po drugie, mogą spowodować zakrztuszenie. Wiele dzieci nie potrafi połykać drażetek, kapsułek i tabletek niepowlekanych, zatem dużo rozsądniejsze będzie zaopatrzenie apteczki w płynna formę leków. W zestawie przyda się również opaska uciskowa. Bywa, że krwawienie jest nieco większe i wymaga fachowej pomocy medycznej. Do czasu jej uzyskania należy ograniczyć dopływ krwi do rany, w czym pomoże właśnie opaska. Jeżeli nie mamy jej akurat pod ręką, możemy poratować się zwykłą skarpetką bawełnianą (koniecznie czystą). Naszą domową apteczkę należy również wyposażyć w leki dla dorosłych. Tutaj również przydadzą się środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

 Nie zaszkodzi, jeżeli będą w niej herbatki ziołowe i witaminy. Okres jesienny i zimowy to czas chorób i przeziębień. Warto nieco wzmocnić swój organizm właśnie poprzez suplementację diety. Taki zastrzyk dodatkowych witamin przyda się każdemu w rodzinie. Dla dzieci kupmy specjalne żelki bogate w minerały i witaminy, które oprócz atrakcyjnej formy i przyjemnego smaku mają dodatkowy plus- są bezpieczne w przyjmowaniu. Pamiętajmy, aby w apteczce nie zabrakło także termometru. Obecnie w sprzedaży są wyłącznie ich elektroniczne formy.

Gdzie w domu powinna być apteczka?

Najlepiej w szafce lub szufladzie zamykanej na klucz. Apteczka powinna mieć swoje stałe miejsce, tak aby każdy z domowników wiedział gdzie się znajduje. Apteczka powinna być regularnie przeglądana pod kątem ważności leków oraz ich stanu ilościowego.

Jakie masci warto mieć w domu?

5 maści aptecznych, które warto mieć w kosmetyczce

  • Oliwkowa maść Ziaja – na suchą skórę, ogranicza transepidermalną utratę wody. ...
  • Retimax 1500 - maść ochronna z witaminą A. ...
  • VitA-POS – na zmarszczki wokół oczu, suche oczy i przesuszoną skórę ...
  • Hud Salva – na zaczerwienienia; chroni skórę przed przesuszeniem.

Jak uporządkować leki?

Umieszczam leki w przezroczystych pudełkach z IKEI – dzielę je według chorób, na przykład: leki zwalczające przeziębienie, przeciwbólowe, witaminy, przeciwkaszlowe. Możesz je także posegregować według własnego pomysłu, np. w jednym pudełku umieścić syropy, w drugim – tabletki itd.Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!