Istnieją zasady społeczne dotyczące kichania, które są zakorzenione w naszej kulturze. Całkowicie akceptowalne czyszczenie nosa w Szanghaju spowodowałoby, że u nas ludzie przyglądaliby się ze zdziwieniem. Raport wykazał, że ludzie mają własne sposoby, jeśli chodzi o kichanie i mogą one ujawnić wiele rzeczy na Twój temat.

Osoby kichające w ramię

Osoby kichające w ramię

Dla tych osób kichanie jest bardzo przyjemne. Zwykle są głośne i twierdzące i nie mają nic przeciwko kichaniu w prawie każdej sytuacji. Osoby te są również asertywne i pewne siebie oraz dobrze się czują w kontaktach społecznych.

Cisi kichacze

Cisi kichacze

Cisi kichacze są nieśmiali, kiedy kichają  zwykle dyskretnie wydmuchują nos. Starają się nie hałasować lub ograniczać go do minimum. Ta osoba jest uważana za nieśmiałą, ale ma dobre maniery i jest świadoma tego, co jest społecznie akceptowalne, a co nie. Ci ludzie są również zwykle bardziej wrażliwi na ocenę społeczną.

Osoby powstrzymujące kichanie

Osoby powstrzymujące kichanie

Ten nawyk jest dobrowolny i może być dla ludzi irytujący. Zamiast pozwolić sobie na kichnięcie, osoby powstrzymuj się , aby przypadkowo nie kichnąć. Ci ludzie czują się nieswojo z publicznym wydmuchiwaniem nosa i czują się niepewnie społecznie.

Osoby nieustannie kichające oraz kichające seryjnie

Osoby nieustannie kichające oraz kichające seryjnie

Tego typu kichacze robią to bardzo często iw bardzo żywiołowy sposób, a także robią to częściej, niż jest to fizycznie konieczne. Wiele osób nie uważa tego za społecznie akceptowalne i kojarzy go ze złym stanem zdrowia i chorobą.

KIchacz paranoik

KIchacz paranoik

Kichacze paranoicy zawsze szukają resztek kichania i dmuchania w nos i starają się to oczyścić, jak tylko mogą. Ten typ osoby jest wrażliwy na swój wygląd i martwi się tym, co ludzie myślą o niej na zewnątrz.

Twoja OcenaFacebook Conversations