Darmowe programy do obróbki zdjęć. W czym obrabiać zdjęcia na komputerze?
Darmowe programy do obróbki zdjęć. W czym obrabiać zdjęcia na komputerze?
Bardzo popularne, łatwo dostępne i całkowicie darmowe programy do obróbki zdjęć, dają możliwość retuszowania fotografii na domowym komputerze. Wielu z nas nie zna się na profesjonalnej obróbce fotograficznej i nie posiada zapasowych środków na zakup specjalnego programu. Z pomocą na szczęście przychodzą nam darmowe programy do obróbki zdjęć.

Rynek oferuje wiele programów, które służą obróbce fotograficznej. Większość z nich wymaga sporej wiedzy, ponieważ programy wysokiej jakości są dość skomplikowane w obsłudze. Jeśli szukamy programu do domowego użytku, nieskomplikowanego i przede wszystkim darmowego, wystarczy poszukać takiego programu w Internecie. Programy te są łatwo dostępne, wystarczy tylko dobrze poszukać.

Popularne darmowe programy do obróbki zdjęć
Jest w czym wybierać, ponieważ producenci darmowego oprogramowania oferują nam szeroki wachlarz produktów. Można je znaleźć na specjalnych stronach, z których zazwyczaj możemy za darmo pobrać plik instalacyjny i zainstalować dany program na naszym domowym komputerze. Jednym z takich programów jest Photoscape, który oferuje edycję zdjęć za pomocą wielu filtrów, umożliwia dodawanie różnych efektów oraz własnych symboli. Darmowe programy do obróbki zdjęć oferują także obróbkę grafiki rastrowej (prezentowanej przy pomocy specjalnej siatki pionowo – poziomej), takie programy to między innymi Paint.NET, Ultimate Paint LE czy Gimp. Jeśli chodzi o obróbkę panoramicznych zdjęć cyfrowych, dobrym programem w tym celu jest The Panorama Factory. Są również dostępne bardziej rozbudowane darmowe programy do obróbki zdjęć, które na przykład dodatkowo umożliwiają tworzenie stron internetowych, takim programem jest na przykład WYSIWYG Web Builder 2.6. Ceniący szybkość docenią program CleanSkinFX, który umożliwia szybki i prosty retusz zdjęć cyfrowych oraz posiada funkcję wygładzania skóry. A dla lubiących robić wszystko naraz – program 2 Pic, który umożliwia edycję dwóch fotografii jednocześnie. Podczas edycji dwóch zdjęć można skorzystać z dostępnej w programie opcji nakładania na siebie tych fotografii w różny sposób.

Łatwo, przyjemnie i za darmo
Programy do obróbki zdjęć dostępne w sieci to naprawdę łatwy sposób na samodzielny retusz, bez znajomości specjalistycznych programów fotograficznych. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce internetowej hasło darmowe programy do obróbki zdjęć i już możemy przebierać w oferowanych w sieci programach. Instalacja trwa zazwyczaj kilka minut a potem już można korzystać z takiego programu do woli. Jeśli jednak jest to wersja testowa, po jakimś czasie straci ona ważność, należy wtedy pobrać inny program lub zakupić licencję na dłuższe korzystanie.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!