Dieta proteinowa - Dukana? Ile można schudnąć na diecie Dukana?
Dieta proteinowa - Dukana? Ile można schudnąć na diecie Dukana?
Dieta proteinowa dr Dukana pozwala na schudnięcie 15 kg w 3 miesiące i co ważne, bez uczucia głodu, frustracji i zmęczenia. Dieta dukana ma swoich zwolenników wśród osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu i pięknym wyglądzie. Gwarantuje skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo, dobre samopoczucie i piękną figurę.

Badania dowodzą, że dieta proteinowa jest skuteczna, ale przede wszystkim zdrowa. Zwalcza otyłość, przyspiesza utratę wagi przy zastosowaniu wysokobiałkowego jadłospisu. Białko jest potrzebne w organizmie, gdyż jest budulcem ważnych tkanek lub jest wydalane. By białko zostało strawione potrzeba zdecydowanie więcej energii, aniżeli ono samo w sobie zawiera. Właśnie tę energię organizm pobiera z tkanki tłuszczowej.

Pożywienie bogate w proteiny, a zatem chude mięso, owoce morza, są smaczne a takie jedzenie daje zadowolenie z posiłku, którym się degustujemy.

Dieta proteinowa dr Dukana to metoda odchudzająca ale także plan żywienia, dzięki któremu tracimy zbędne kilogramy i utrzymujemy swoją nową wagę bez zaburzeń zdrowotnych.

Dieta ta oparta jest na naturalnych, łatwo dostępnych składnikach, bez konieczności liczenia kalorii i ważenia każdej porcji.

Dieta proteinowa, zwana również dietą Dukana składa się z 4 etapów:

etap 1 – faza ataku: dieta niełączenia, ten etap polega na przyjmowaniu czystych protein, które znajdują się w chudym mięsie i nabiale, trwa 5 dni a efektem jest kilka kilogramów mniej,

etap 2 – faza naprzemienna: dieta białkowa wzbogacona o warzywa,

etap 3 – utrwalenie zdobytej wagi: okres ten jest proporcjonalny do liczby utraconych do tej pory kilogramów, 10 dni na 1 kg. Stopniowo dodaje się pozostałe produkty i w ten sposób unika się efektu jo-jo oraz wyrabia się prawidłowe nawyki żywieniowe,

etap 4 – ostateczne ustabilizowanie wagi: w tym czasie je się normalnie, wracając na jeden dzień do fazy ataku .

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!