Dlaczego singielki interesują się żonatymi mężczyznami?
Dlaczego singielki interesują się żonatymi mężczyznami?
Dlaczego singielki interesują się żonatymi mężczyznami? Zastanawiałaś się kiedyś, czy aby przypadkiem Twoja najlepsza przyjaciółka nie podkochuje się w Twoim mężu lub chłopaku? Jeśli tak, nie masz się co winić o brak zaufania. Badania wykazują bowiem, że singielki często sugerują się wyborem drugiej kobiety zgodnie z zasadą, że zajęty mężczyzna to mężczyzna interesujący?

Zjawisko znane jest w świecie zwierząt jako "matę poaching", czyli "związkowe kłusownictwo". Po serii badań nad naturą przyciągania się psycholog Anthony Little uznał, że ryby i ptaki płci żeńskiej o wiele częściej interesują się męskich osobnikiem swego gatunku, jeśli wcześniej "widziały" go już z inną.

Zjawisko rozciąga się również na świat ludzi. Te same badania wykazały, że kobiety działają na podobnej zasadzie. Paniom pokazano zdjęcia różnych mężczyzn i zaznaczono, którzy z nich są w związkach, a którzy są singlami. Jako interesujących kobiety wskazywały częściej tych już zajętych. Co ciekawe, panie zaciekawili również panowie ustawieni na zdjęciach pośród innych kobiet, a nie ci w grupie innych mężczyzn lub stojący samotnie.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!