Jak kontrolować jedzenie? Jak i co jeść żeby schudnąć? Co jeść aby czuć się sytym? Co zrobić żeby nie czuć głodu wieczorem?
Jak kontrolować jedzenie? Jak i co jeść żeby schudnąć? Co jeść aby czuć się sytym? Co zrobić żeby nie czuć głodu wieczorem?
Jak kontrolować jedzenie? Jak i co jeść żeby schudnąć? Co jeść aby czuć się sytym? Co zrobić żeby nie czuć głodu wieczorem?

• Notuj wszystko, co zjadasz, i waż się codziennie

Badania wykazują, że osoby, które starannie kontrolują, co jedzą i ile ważą, łatwiej pozbywają się zbędnych kilogramów. Wyniki jednego z takich badań, przeprowadzonego z udziałem 40 otyłych osób, wykazały, że te z nich, które właśnie tak postępowały, straciły blisko dwa razy więcej wagi niż pozostałe.

Inne badanie dowiodło, że uczestnicy, którzy ważyli się codziennie, schudli bardziej (lub utyli mniej) niż ci, którzy w ogóle się nie ważyli.

• Wykorzystaj telefon komórkowy, by zrzucić nadwagę

Oto nowoczesny sposób prowadzenia dziennika zjadanych pokarmów. Zamiast je zapisywać, fotografuj je aparatem w swoim telefonie komórkowym, a potem przenoś zdjęcia do komputera. Oglądanie tego, co zjadło się w ciągu dnia, może być znacznie skuteczniejszym sposobem uświadamiania sobie, jakie pomyłki dietetyczne popełniamy, niż czytanie zapisków.

• Przyznawaj sobie medale

 To może za brzmieć infantylnie, ale radzimy ci kupić paczkę srebrnych nalepek w kształcie gwiazdek.

Ilekroć któregoś dnia dotrzymasz swoich postanowień związanych z odchudzaniem (na przykład wybierzesz się na półgodzinny spacer lub przygotujesz zdrowy posiłek, zamiast zjeść pizzę na mieście), przyznaj sobie jedno takie odznaczenie. „Choć może się to wydawać głupie, czasami widok gwiazdek za każdy dzień miesiąca jest powodem do ogromnej dumy” - mówi Lindsay Wombold z Uniwersytetu Butlera w Indianapolis, pracująca nad programem Zdrowe Horyzonty. - „To wymierny dowód naszych postępów”.

Ukryte prawdy diety Atkinsa.

Najważniejsza przy stosowaniu diety jest konsekwencja, a me program odchudzania. Do takich wniosków doszli autorzy badania opublikowanego na lamach „Journal of the American Medical Association”. Porównali oni skuteczność diet zalecanych przez organizację Strażnicy Wagi, które zakładają ograniczenie spożywanych kalorii i porcji, diety Atkinsa - opierającej się na unikaniu węglowodanów, diety Zonę, która ustala, co należy spożywać, na podstawie wartości indeksu glikemicznego pokarmów, oraz bardzo niskotiuszczowej diety Ornish. Ustalono, że przestrzeganie danej diety jest ważniejsze niż jej założenia. Żaden z uczestników badania nie stosował diety w dłuższej perspektywie. 21 % z nich wycofało się po 2 miesiącach, a 42% przed upływem pół roku.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!