Jak należy się perfumować? Gdzie najlepiej przechowywać perfumy?
Jak należy się perfumować? Gdzie najlepiej przechowywać perfumy?
Jeżeli chcesz, żeby zapach perfum utrzymywał się jak najdłużej, nanoś go tam, gdzie skóra jest najcieplejsza. Jak prawidłowo używać perfum?

Najczęstszy popełniany błąd to spryskiwanie nadgarstków, a następnie pocieranie ich o siebie. Powoduje to podgrzanie skóry, która produkuje naturalne enzymy. Zmieniają one przebieg utleniania zapachu. Najlepiej spryskaj oba nadgarstki i poczekaj, aż zapach sam "wtopi się" w skórę.

Nigdy nie aplikuj perfum na suchą skórę. Przed ich zastosowaniem nałóż balsam albo olejek do ciała bezwonny albo o podobnym zapachu co perfumy. Zapach najlepiej nanoś na odsłonięte partie ciała i tam, gdzie skóra jest szczególnie ciepła, co intensyfikuje zapach.  Są to okolice szyi, nadgarstków, zgięć łokci, za kolanami, w okolicach klatki piersiowej i poniżej płatków uszu.  Najlepiej spryskaj nimi ciało z odległości ok. 20 cm od skóry.

Delikatnie spryskaj nimi szczotkę do włosów i przeczesz nią lekko wilgotną fryzurę. Dla zachowania trwałości i wyrazistości zapachu ważne jest właściwe przechowywanie perfum, które są bardzo wrażliwe na zmiany temperatur. Jej wahania sprawiają, że produkt szybciej się starzeje.

Najlepszym miejscem do przechowywania perfum jest pudełko, w którym były oryginalnie zapakowane. Kupuj perfumy w małych flakonach, dzięki temu dłużej będą świeże.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!