Jak odstraszyć sarny domowymi sposobami? Co zrobić żeby sarny nie Obgryzały drzewek? Jaki dźwięk odstrasza sarny?
Jak odstraszyć sarny domowymi sposobami? Co zrobić żeby sarny nie Obgryzały drzewek? Jaki dźwięk odstrasza sarny?
Jak odstraszyć sarny domowymi sposobami? Co zrobić żeby sarny nie Obgryzały drzewek? Jaki dźwięk odstrasza sarny? Jaki zapach odstrasza sarny?

• Odstrasz sarny Stado saren potrafi dokonać niezłego spustoszenia w ogrodzie. Ty śpisz, a sarny w tym czasie zjadają warzywa, rośliny ozdobne, a także drzewka owocowe w twoim ogrodzie. Co robić? Nie wydawaj pieniędzy na drogie elektroniczne gadżety - lampy stroboskopowe, wypłaszacze i odstraszacze, a także na brzydkie, wysokie ogrodzenie (taki płot musiałby mieć 2,5 m wysokości).

Wystarczy, że uzbroisz się w... jajka.

Jeleniowate nie znoszą zapachu i smaku surowych jaj. Wbij więc 6 jajek do 2 litrów wody. Starannie je rozmieszaj i powstałym płynem spryskaj rośliny. To powinno wystarczyć do czasu aż nie spadnie deszcz. Po opadach powtórz całą procedurę. Są też i inne zapachy, których sarny nie tolerują.

Możesz na przykład zawiesić w pobliżu roślin brudne skarpety, mydełko zapachowe albo też ludzkie włosy (umieść je w woreczku z gazy). Te zapachy z pewnością przepędzą sarny z ogrodu.

• Posadź rośliny, których nie lubią sarny Jeleniowate nie lubią przebywać w pobliżu niektórych aromatycznych roślin. Zasadź więc bylicę pospolitą, lawendę i szałwię na obrzeżach ogrodu. Jeśli nie możesz zniechęcić saren do posiłków w twoim ogrodzie, zastąp ich przysmaki roślinami, których nie lubią: begoniami, kosmosą pierzastą, żonkilami, naparstnicą, irysami, nagietkami, peoniami, wyżlinem, cyniami, a także krzaczkami bukszpanu, ostrokrzewu, jałowca i bzu oraz świerkami i sosnami.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!