Jak prawidłowo zrobić pasemka domowym sposobem? Jak fryzjer robi pasemka? Czym różni się balejaż od pasemek?
Czasem oglądasz się za mijającą cię kobietą, której pasemka tak odbijają światło, że ich wygląd jest po prostu cudowny. Tak – pasemka mogą być magiczne i mogą robić piorunujące wrażenie. Jednak w przeciwieństwie do zwykłej zmiany koloru, pasemka mogą okazać się podstępne i będą wymagać od ciebie poświęcenia większej uwagi odcieniom i tonom jakie przyjmują twoje włosy.

Co wolno, a czego nie wolno robić z pasemkami

Udane pasemka zależą również od stanu zdrowia twoich włosów, czasu działania środka odbarwiającego, a także ilości rozjaśnionych włosów. Zapytaliśmy dwóch byłych nowojorskich stylistów, Valerie Ahms i Carmen Rossi, aby udzieliły nam niezbędnych rad jak osiągnąć dziewczęce, zniewalające pasemka, niezależnie od tego gdzie są wykonywane – w domu czy w salonie.


Wykonywanie pasemek w domu

Większość stylistów zgadza się co do faktu, że jednolite farbowanie włosów w domu jest znacznie łatwiejsze, niż wykonanie pasemek w tych samych warunkach. Sam fakt, że nieźle radzisz sobie z farbowaniem włosów, nie musi oznaczać, że odniesiesz sukces robiąc pasemka. Robienie pasemek może okazać się na tyle podstępne, że najlepiej będzie poddać się takiemu zabiegowi w salonie. (Na ogół pasemka robione w warunkach domowych mogą posiadać zbyt żółtawy bądź odbarwiony odcień). Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się na wykonywanie pasemek w domu, zastosuj się do poniższych wskazówek:

•    Zanim zaczniesz, użyj dobrej odżywki, tak by nie zniszczyć końcówek.

•    Upewnij się, że preparat rozjaśniający nie jest pozostawiony na twoich włosach zbyt długo, gdyż może to zniszczyć twoje włosy. 30 minut wydaje się wystarczające, jednak zapoznaj się również z instrukcją zawartą w zestawie.

•    Poproś przyjaciółkę o pomoc przy nakładaniu koloru, aby pasemka były równomiernie rozmieszczone.

•    Upewnij się, że preparat rozjaśniający ma właściwą konsystencję. Jeśli jest zbyt rzadki, będzie on spływał i nie będziesz w stanie kontrolować które pasma mają być rozjaśnione. Jeśli jest zbyt gęsty, nie będzie się dobrze rozprowadzał.

•    Włosy kręcone stanowią nieco większe wyzwanie. Aby mieć kontrolę nad całym procesem postaraj się podzielić włosy na mniejsze części zanim rozpoczniesz pracę. Łatwo jest popełnić błąd pracując z kręconymi włosami, gdyż kosmyki włosów przeznaczone do rozjaśnienia są nierówne, bądź pasemka wykonywane są tylko na czubku głowy z pominięciem dolnych warstw włosów.

•    Pamiętaj by użyć właściwego produktu oraz dostosuj kolor pasemek tak, by był on o ton lub dwa jaśniejszy od twojego naturalnego koloru włosów. Jeśli pozostawisz je jaśniejsze, końcowy rezultat będzie wyglądał lepiej i jeśli zajdzie taka potrzeba może być łatwo poprawiony.


Wykonywanie pasemek w salonie

Styliści zgadzają się, że z uwagi na to, że wykonanie pasemek zazwyczaj stanowi wyzwanie twoim pierwszym wyborem powinno być wykonanie pasemek w salonie. Istnieją inne dobre powody, dla których warto wykonać pasemka w salonie, wśród nich można wymienić następujące: jeśli jesteś w ciąży, jeśli poddawałaś już swoje włosy zabiegom chemicznym lub jeśli masz czarne włosy i chcesz zmienić je na blond.

•    Jeśli masz naprawdę ciemne włosy, twój fryzjer może uniknąć problemów związanych z pojawiającymi się pomarańczowymi odcieniami. Po odbarwieniu włosów, fryzjer może zastosować właściwy środek tonizujący, tak, by twoje pasemka współgrały z twoim naturalnym kolorem włosów, a także by pasowały do twojej cery

•    Jeśli masz trwałą ondulację bądź prostowane włosy, twoje włosy są znacznie bardziej porowate i co za tym idzie będą wchłaniały kolor nierównomiernie. W tej sytuacji, twój fryzjer może zastosować częściowo-trwałą farbę. Jeśli poddawałaś ostatnio twoje włosy jakimś zabiegom chemicznym, wskazane jest aby odczekać 1-2 tygodni przed kolejnym procesem koloryzacji.

•    „Jeśli jesteś w ciąży, częściowo-trwała farba jest delikatniejsza i może stanowić lepsze rozwiązanie” – twierdzi Carmen. W przeciwieństwie do trwałych farb, częściowo-trwałe odcienie nie zmienią twojego koloru na blond, jednak nadadzą włosom ciekawy, ulepszony odcień. Dzięki temu twoje włosy nabiorą nowego kształtu oraz blasku.

•    Obetnij włosy zanim cokolwiek zrobisz, zwłaszcza jeśli twoja fryzura składa się z wielu warstw, bądź jeśli chcesz zmienić jej styl. Nakładając pasemka Valerie podąża za linią cięcia zaznaczając, iż pasemka powinny zawsze podkreślać styl fryzury.

•    Poproś swojego fryzjera o wskazówki. „Na długich włosach zazwyczaj nakładam pasemka tak by nie zlewały się one z resztą włosów” – twierdzi Valerie. Natomiast jeśli masz krótko obcięte włosy Valerie sugeruje odbarwienie końcówek w celu uzyskania delikatnego, kobiecego wyglądu. Stosuje ona inną strategię w przypadku starszych kobiet, które chcą aby ich pasemka były bardzo subtelne bądź jeśli chcą jedynie ukryć siwe włosy.

•    Uzyskaj informacje dotyczące przyciemnianych pasemek, które są odrobinę ciemniejsze od reszty włosów oraz kontrastują z całością. Jeżeli z biegiem czasu twoje pasemka wypłowiały, Valerie radzi byś w tej sytuacji dodała pasemek przyciemniających w celu ponownego skontrastowania kolorów.

Czym różni się balejaż od pasemek?

Główną różnicą między balejazem a pasemkami jest to, iż balejaż polega na farbowaniu wszystkich włosów, a pasemka na pokrywaniu farbą tylko niektórych pasm. Przy pasemkach część włosów musi pozostać w naturalnym kolorze, a część farbuje się najczęściej na jaśniejszy, rzadziej na ciemniejszy odcień,

Czy pasemka na włosach niszczą włosy?

Koloryzacje tymczasowe nie są ryzykiem dla kondycji włosów: PRAWDA! Balejaż, pasemka, rozjaśnianie czy koloryzacja klasyczna.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!