Jak walczyć z chorobliwą zazdrością? 5 niezbędnych zasad.
Jak walczyć z chorobliwą zazdrością? 5 niezbędnych zasad.
Jak walczyć z chorobliwą zazdrością i uratować związek? Czy są sposoby na to, aby poradzić sobie z tym uczuciem? Jeśli te pytania spędzają ci sen z powiek, przeczytaj nasze wskazówki! Nie tylko zaczniesz lepiej spać, ale i uczynisz swój związek bardziej satysfakcjonującym. I to nawet jeśli Twój ukochany jest chorobliwie zazdrosny :)

Zazdrość jest częścią składową każdego związku, ale zdarza się, że bywa nieuzasadniona i byle powód jest dobry, aby urządzić awanturę. Jak żyć w związku, w którym partner jest chorobliwie zazdrosny? Jak zachowywać się, jeśli to Ty masz tendencję do tego, aby trzymać partnera "na zbyt krótkiej smyczy"?

Uważaj! Lepiej w porę powstrzymać to uczucie, bo zazdrość w nadmiarze jest niesłychanie niszczącym uczuciem. Jak sobie z nim radzić?

Nie okazuj zazdrości przy każdej okazji

Zazdrość w umiarze korzystnie wpłynie na związek. Wszak każdy lubi czuć się ważny, a zazdrość podgrzewa związek. Jednak podkreślanie tego na każdym kroku, a co gorsza wywoływanie awantur,z tego powodu, że Twój ukochany spojrzał według Ciebie na inną kobietę, lub przyglądał się jej zbyt długo, może naprawdę odstraszyć. Twój partner ostatecznie będzie ukrywał przed Tobą niewygodne fakty, aby Cię nie denerwować. Czy tak wyobrażasz sobie związek? Chyba nie...

Postaw się w odwrotnej sytuacji

Zanim zrobisz scenę, postaw się w jego sytuacji. Zdarzyło Ci się wypominać mu to, że na przykład utrzymuje kontakt ze swoją byłą partnerką? A gdybyś Ty spotkała w sklepie swojego byłego odwróciłabyś się na pięcie, czy podeszła i kulturalnie się przywitała? Nie oczekuj, że nie będzie zwracał uwagi na nikogo poza Tobą.  Jeśli odbierze przy Tobie telefon od byłej partnerki, doceń, że tego nie ukrywa i nie oddzwania gdy nie ma cię w pobliżu. To znak, że Cię szanuje.

Nie czytaj jego SMS-ów i maili

Jeśli jesteś chorobliwie zazdrosna, to sprawdzanie jego telefonu czy poczty mailowej przynajmniej raz przeszło Ci przez myśl. Tymczasem inwigilacja jest najgorszą metodą na zdobycie wiedzy o tym, co robi Twoja druga połówka. Możesz natknąć się na coś czego nie chciałabyś przeczytać, ale pamiętaj, że nie znasz kontekstu! Może koleżanka z pracy podrywa Twojego faceta, ale on dzielnie się temu opiera. To, że dzwonił do byłej partnerki, nie znaczy od razu, że chce do niej wrócić. Poza tym jeśli powiesz mu o tym, że zaglądałaś go jego korespondencji, będzie to dla niego wyraźny sygnał, że jesteś nieuczciwa i wścibska. Szanuj jego prywatność.

Zajmij się czymś innym

Nie myśl ciągle o tym, co aktualnie robi Twój partner, z kim rozmawia i gdzie jest. Czy w otoczeniu przyszłych Miss Polonia czy w nocnym klubie ze striptizem. Nie dzwoń do niego 50 razy dziennie, bo będzie się czuł osaczony. Zajmij się swoimi sprawami, realizuj pasję, zrób coś dla siebie i daj mu potęsknić. Na wiecznej kontroli i wiszeniu na telefonie nie zbudujecie dobrego związku.

Doceń siłę rozmowy i uwierz w siebie!

Jeśli czujesz, że coś jest nie tak i masz podejrzenia, że Twój ukochany przekroczył barierę flirtu z koleżanką z pracy – spokojnie o tym pogadajcie. Jeśli dobrze to rozegrasz, bądź pewna, że o wielu rzeczach dowiesz się od źródła i będziecie mogli podjąć kolejne kroki. Pamiętaj o tym, że spokój jest w takiej sytuacji najważniejszy. Jeśli Twoje obawy okażą się bezpodstawne – postaraj się w końcu uwierzyć w siebie. Zrozum, że nawet jeśli wokół Twojego wybranka kręci się dużo kobiet, to przecież ciebie wybrał! Uwierz, że jesteś tą jedyną.

Jeśli jednak wciąż, mimo starań nie radzisz sobie z chorobliwą zazdrością - pomyśl o skontaktowaniu się z psychologiem. To ważne, bo przyczyną chorobliwej zazdrości, jest zazwyczaj bardzo niska samoocena. A niestety, nie zawsze można sobie poradzić z brakiem pewności siebie samodzielnie.

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!