Jak zadbać, by twój związek gładko funkcjonował
Dla wszystkich, którzy słabo wypadli w teście na romantyczność - a jest to prawdopodobnie znacznie więcej mężczyzn niż kobiet - przygoto­waliśmy kilka niezawodnych wskazówek, które pozwolą ci owinąć so­bie każdą kobietę wokół palca.

1. Przygotuj otoczenie

Biorąc pod uwagę wrażliwość kobiety na otoczenie i bodźce zewnętrz­ne, mężczyzna powinien poświęcić sporo uwagi przygotowaniu scene­rii spotkania. Kobiecy hormon estrogen wyczula kobietę na właściwe oświetlenie - w słabo oświetlonym pokoju źrenice się rozszerzają, tak że druga osoba wydaje się atrakcyjniejsza, a niedoskonałości skóry oraz zmarszczki są mniej widoczne. Ważna jest też odpowiednia muzyka, gdyż kobiety mają bardziej wyczulony słuch. Oczywiście lepsza jest też czysta, bezpieczna jaskinia, niż taka, do której akurat wpadają dzieci lub inni ludzie. Kobietom na ogół zależy, żeby kochać się w odosobnionym miejscu, toteż większość ich fantazji seksualnych dotyczy upra­wiania seksu publicznie, podczas gdy mężczyźni fantazjują na temat seksu z nieznajomą.

2.    Nakarm ją

Skoro rolą mężczyzny od zarania dziejów było dostarczanie kobiecie pożywienia, wydaje się logiczne, że kiedy w dzisiejszych czasach posta­ra się dla niej o coś do jedzenia, powinno to pobudzić w niej pierwotne kobiece instynkty. Dlatego kiedy mężczyzna zabiera kobietę na obiad, ma to dla niej duże znaczenie, nawet jeśli nie jest głodna - zapewnienie jedzenia jest dowodem jego troski o jej dobre samopoczucie i prze­trwanie. Jeszcze silniejsze oddziaływanie ma samodzielne ugotowanie posiłku przez mężczyznę, gdyż budzi pierwotne uczucia zarówno w nim, jak i w niej.

3.        Rozpal ogień

Mężczyźni przez setki tysięcy lat zbierali drewno i rozpalali ogień dla kobiet, żeby je ogrzać i ochronić, toteż ta czynność przemawia do ro­mantycznej strony natury większości kobiet. Nawet jeśli w pokoju jest kominek gazowy, który ona może bez trudu zapalić sama, powinien to zrobić mężczyzna. Stworzy w ten sposób romantyczną atmosferę, któ­ra będzie wówczas skutkiem zaspokojenia potrzeb kobiety, a nie rozpa­lenia ognia.

4.        Przynoś kwiaty

Większość mężczyzn nie rozumie, jaka moc kryje się w bukiecie świe­żych kwiatów. Wydaje im się bez sensu, żeby wydawać tyle pieniędzy na coś, co za kilka dni zwiędnie i zostanie wyrzucone. Logiczny umysł mężczyzny może jeszcze pojąć, że warto dać kwiatek w doniczce, który przy odpowiedniej pielęgnacji długo postoi - a nawet można na nim zarobić! Jednak kobiety patrzą na to zupełnie inaczej i chcą otrzymy­wać kwiaty cięte. Rzeczywiście po kilku dniach zwiędną i zostaną wy­rzucone, ale dzięki temu on będzie miał okazję kupić jej następny bu­kiet i raz jeszcze wydobyć na wierzch romantyczną stronę jej natury - dzięki zaspokojeniu jej potrzeb.

5. Idźcie potańczyć

Sprawa nie polega na tym, że mężczyźni nie chcą tańczyć, tylko więk­szość z nich nie ma ośrodka w prawej półkuli, potrzebnego by wyczu­wać rytm. Wystarczy pójść na zajęcia aerobiku i przyjrzeć się, jak uczest­niczący w nich mężczyźni (jeśli jacyś akurat będą) usiłują utrzymać tempo. Mężczyzna, który pobierał lekcje podstawowych tańców, ta­kich jak rock and roli czy walc, będzie gwiazdą imprezy dla wszystkich obecnych tam kobiet. Taniec określa się mianem pionowego aktu po­ziomego pożądania i taka też jest jego historia. Jest to rytuał, który rozwinął się, by umożliwić kobietom i mężczyznom bliski kontakt cie­lesny jako wstęp do zalotów, tak jak u innych zwierząt.

7. Kupuj jej czekoladki i szampan

To połączenie od dawna jest kojarzone z romansem, chociaż nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego. Szampan zawiera związki chemiczne nie­obecne w innych napojach alkoholowych, podnoszące poziom testo­steronu. Z kolei w czekoladzie znajduje się fenylotylamina stymulują­ca ośrodek odpowiedzialny za miłość w kobiecym mózgu. Niedawne badania przeprowadzone przez Danielle Piomellę z Neurosciences In- stitute w San Diego pozwoliły odkryć trzy nowe związki nazwane N- -acyloetanolaminami, które przyłączają się do receptora kannabino- idowego (reagującego na substancję czynną zawartą w marihuanie) w kobiecym mózgu, powodując wrażenia podobne do powstających pod wpływem marihuany. Związki te znajdują się w kakao i ciemnej czekoladzie, natomiast nie ma ich w białej czekoladzie i kawie.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!