Objawem jakich chorób może być niepohamowany głód
Objawem jakich chorób może być niepohamowany głód
Wiele z nas mówi, że zajada stres, lecz nie tylko on powoduje wilczy apetyt. Ciągłe ssanie w żołądku może oznaczać poważna chorobę.

Głód powinien pojawić się dopiero 4-5 godzin od ostatniego posiłku Jako naturalna potrzeba. Jeśli nie zmieniłyśmy diety na mniej kaloryczną, nie mamy większego wysiłku fizycznego niż zwykle, śpimy 7 godzin (niewyspanie wzmaga apetyt, bo organizm domaga się energii), a ciągle jesteśmy głodne, to może być objaw wymagający skonsultowania się z lekarzem. Przed wizytą przez kilka dni warto notować wszystko, co i ile jesz (nawet jeden cukierek! oraz pijesz.

Cukrzyca typu 2

Wzmożony apetyt idzie w parze z większym pragnieniem.

To jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Nieprawidłowe działanie insuliny powoduje, że glukoza nie jest dostarczana do komórek (jak powinna), wiec ciągle są one .głodne*.

•    Zbadaj poziom glukozy we krwi na czczo.

•    Dieta powinna zawierać kwasy omega-3 (2-3 razy w tygodniu morska ryba na

obiad, łyżeczka oleju roślinnego do sałatki warzywnej, orzechy jako przekąską).

Nadczynność tarczycy

 Pomimo zwiększonego łaknienia nie tyjemy, ale chudniemy. Jeśli tarczyca produkuje nadmierne ilości hormonów, metabolizm przyspiesza, wiec potrzebujemy więcej kalorii. Choroba objawia się też zwiększona potliwością, drżeniem mięśni, drażliwością

 • Zbadaj TSH, FT31FT4 we krwi, zrób USG tarczycy.

•    Dieta powinna obfitować w wit. D (jajko co drugi dzień, ser żółty i mleko) i z grupy B (pieczywo pełnoziarniste).

Choroba pasożytnicza

Lamblie, owsiki i glista ludzka powodują, że ciągle byśmy coś podjadali (zwłaszcza słodycze). Powodują też ból brzucha i problemy ze snem. • Badanie kału zleca lekarz. Niekiedy z tego rezygnuje i od razu na podstawie objawów przepisuje leki.

•    Dieta powinna być bogata w błonnik (świeże warzywa).

Kandydoza (grzybica) przewodu pokarmowego

Mamy ciągle ochotę na słodycze, bo grzyby żywią się głównie węglowodanami. Objawia się też nieświeżym oddechem oraz sennością.

• Zrób domowy test (w aptece, 40 zł) albo zlecone przez lekarza badanie krwi ub kału. • Dieta powinna zawierać probiotyki (kiszonki, kefir, jogurt) i wykluczać słodycze.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!