Podczas rozmowy z osobą otrzymujemy tylko 30% wszystkich informacji za pośrednictwem słów - całą resztę można ujawnić w jej ruchach, tonie głosu i innych niewerbalnych środkach komunikacji. Jeśli więc chcesz wiedzieć, co naprawdę czują Twoi znajomi w danym momencie naucz się obserwować ich twarz. Będąc uważnym dowiesz się o nich wielu nowych rzeczy.

Brwi

Brwi

Uniesione i zakrzywione brwi mogą oznaczać, że dana osoba jest zaskoczona. Im bardziej jest zaskoczona, tym wyżej unoszą się brwi. Uniesienie brwi dla drugiej osoby mogą być również  oznaką  otwartości i atrakcyjności.

Brwi, które są opuszczone i zarazem ściągnięte, zwykle symbolizują gniew. Z reguły między brwiami pojawią się wtedy również pionowe zmarszczki.

Wewnętrzne kąciki brwi, które są ściągnięte  i zarazem zmierzają ku górze, wskazują na smutek.

Oczy

Oczy

Spojrzenie w górę i w prawo może wskazywać, że dana osoba próbuje coś wymyślić, a co za tym idzie najprawdopodobniej za moment skłamie.

Spojrzenie w górę iw lewo oznacza, że ​​dana osoba próbuje sobie przypomnieć zdarzenia o których rozmawia w danym momencie.

Spojrzenie w dół może wskazywać, że dana osoba jest zawstydzona, zdenerwowana lub ma niską samoocenę. Czasami jest to oznaka poczucia winy.

Jeśli oczy osoby szybko poruszają się z boku na bok, oznacza to, że wokół ciebie czuje się nerwowo lub nieswojo.

Rozszerzone źrenice zwykle wskazują na strach lub to, że dana osoba jest tobą zainteresowana lub zakochana.

Jeśli źrenice danej osoby stają się bardzo małe, prawie jak koraliki, może to oznaczać, że jest zła.

Jeśli widzisz kurze łapki w zewnętrznych kącikach czyichś oczu, oznacza to, że szczerze się śmieją, ponieważ te linie symbolizują radość.

Twoja OcenaFacebook Conversations