Wiele kobiet wychowanych zostało na filmach Disneya, gdzie często powielane są schematy, w których kopciuszek spotyka księcia i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia, a zakończenie bajki obrazują słowa ,,i żyli długo i szczęśliwie”.

Akurat taka bajkowa historia w prawdziwym życiu, no raczej się to nie zdarza.  Są oczywiście kobiety szczęśliwie zakochane, ale są też takie, które zawiodły się na miłości.  Czytały książki, setki artykułów, przestrzegały jakiś wypisanych tam zasad, raz grały z mężczyznami w jakieś gierki, raz w otwarte karty, umawiały się na randki, ale nic z tego nie wszyło.

 Omówię teraz trzy typy mężczyzn, przypominających na pierwszy rzut oka książąt z bajek,  w których kobiety często się zakochują.  Oto czarujący Antoni. Spotyka się z Anią, która jest niemal w siódmym niebie.  Antoni od samego początku okazywał jej ogromne zainteresowanie.  Szeptał do ucha komplementy, wręczał upominki, tutaj kwiatek, tutaj serduszko  i zapraszał na niezwykłe, czasami nawet wystawne randki. Ania zakochała się po uszy. Dość już miała facetów, którzy byli zwykłymi, aroganckimi burakami. Oni nie byli w jej typie. Chciała poznać kogoś kto naprawdę będzie ją kochać i cenić.  Jednak po jakimś czasie zauważyła, że czarujący Antoni praktycznie wcale nie mówi o przyszłości. Nie chodzi już nawet o ślub, czy dzieci, Ania wie, że sporo mężczyzn nie chce mówić o takich rzeczach, ale Antoni w swoich planach w ogóle nie wybiega poza dzisiejszy wieczór lub najbliższy weekend. Choć wszystko naprawdę wydaje się piękne, bo przy każdym spotkaniu Ania czuje się adorowana,  to Antoni nigdy nie zapytał o jej rodzinę, albo o coś związanego z jej życiem.  Antoni buduje w tej sferze mur pomiędzy nimi i unika bliskości emocjonalnej. Wreszcie Ania bierze sprawy w swoje ręce i wyznaje mu, że chciałaby aby ich związek wszedł na wyższy poziom, a on odpowiada, że tak jak teraz jest teraz, jest dobrze.

Pierwszy typ facetów - niewypałów, w jakim zakochują się kobiety, jest wieczny kawaler. Wabi on kobietę fałszywym obrazem, ale to pułapka. Kobieta skupia się tylko na jego pozytywach i pięknie przeżytych chwilach. Bardzo chce, aby ten obraz okazał się prawdziwy i ignoruje cichy głosik każący jej zakończyć ten związek. Z kolei to jest Mateusz, który spotyka się z Mariolą. W przeciwieństwie do wiecznego kawalera Antoniego, Mateusz bardzo dużo mówi o wspólnej przyszłości. Właściwie to od samego początku mówił Marioli, że chce z nią być.  Wspaniałe i przede wszystkim dojrzałe podejście! Chętnie przedstawia ją swojej rodzinie i przyjaciołom  oraz chętnie pokazuje jej czym się zajmuje w pracy, jakie ma hobby i zainteresowania. Generalnie to wprowadza Mariolę do swojego poukładanego świata, którego Mariola staje się częścią. Tylko tak jakby trochę mało zainteresowany jest światem swojej dziewczyny. W swoim umyśle stworzył już obraz idealnego życia, do którego brakuje mu tylko żony. Dla niego kobieta to pakiet korzyści.Od teraz ma z kim pójść na wesele kolegi, ma z kim pojechać na wakacje, ma z kim sypiać, po prostu znalazł kogoś kto uzupełnia brakujący element kobiecości w jego życiu.

Mariola zakochała się w drugim typie facetów, czyli w marzycielu. To, że marzyciel skupiony jest na ostatecznym celu może być dla kobiety urzekające, bo w końcu spotyka kogoś, kto według niej jest odpowiedzialny i poukładany. Ale on zakochany jest bardziej w samej idei miłości niż w swojej kobiecie. On już wie jak ma wyglądać jego życie, musi tylko znaleźć idealnie dopasowaną kandydatkę lub ewentualnie taką, którą zmieni pod swój wymyślony obraz. On sam raczej się nie zmienia. A tutaj mamy Piotrka, który spotyka się z Pauliną. Paulina uwielbia go, gdyż Piotrek jest duszą towarzystwa.Zresztą wszyscy jej znajomi od razu go polubili. Zawsze uśmiechnięty, zawsze serdeczny i optymistycznie nastawiony. Ich życie jest barwne, bo nigdy nie brakuje zaproszeń na grille, ogniska, sylwestry i inne imprezy. Można powiedzieć, że trochę zachowuje się jak koledzy kilka lat młodsi od niego. Paulina praktycznie nigdy nie jest przy nim smutna, nie czuje się samotna i za to właśnie go kocha. Piotrek bardzo dobrze dogaduje się też z własnymi rodzicami, dobre relacje z nimi to przecież coś wspaniałego, prawda? Ale Paulina zauważa też pewne niepokojące sygnały, bo na imprezach, Piotrek najczęściej jest duszą towarzystwa dopiero jak wypije. Poza tym dość często opowiada o swojej matce i porównuje ją z Pauliną. Paulina cały czas szuka też w pamięci sytuacji, świadczących o tym, że Piotrek przejawia jednak jakieś oznaki dojrzałości.

Trzeci typ facetów - niewypałów, w jakim zakochują się kobiety, to Piotruś Pan. Wszyscy go uwielbiają, toteż kobieta myśli, że naprawdę wygrała los na loterii. Każda kobieta jest inna i dla każdej najlepszy będzie inny mężczyzna. Jeśli kobiecie faktycznie pasuje jeden z tych typów, to ok, niech będzie z nim szczęśliwa. Ale czasem kobiety mogą przeoczyć ostrzegawcze sygnały. Wtedy zakochują się w niewypale. Pojawiają się różne wymówki, a prawda jest taka, że samotność zaciemniła ogląd całej sytuacji. Najczęściej mężczyzna dokładnie pokazuje jaki jest, ale trzeba to dostrzec i przyjąć do wiadomości, a nie oszukiwać samą siebie. 

Twoja Ocena