Czy masz do czynienia z dzieckiem, czy z dorosłym, wychowanie polega na tym samym - nagradzasz zachowania pożądane i ignorujesz niepożądane. Na przykład, jeśli mężczyzna zostawia swoje brudne ubrania lub mokre ręczniki na podłodze, zamiast umieszczać je w koszu z brudami, wyjaśnij mu spokojnie, że chciałabyś, żeby je wkładał do kosza na rzeczy do prania.

  Jeśli cię nie posłucha, nie rób tego za niego. Jeśli naruszają one twoje prawo do posiadania wysprzątanego domu, spokojnie poinformuj go, że będziesz je wkładała do plastikowej torby i chowała w szafie, pod łóżkiem albo w jego warsztacie. Dzięki temu będzie wiedział, gdzie ich szukać. Najważniejsze, żebyś z góry uprzedziła o swoich zamiarach i nie mówiła tego ironicznym, krytycznym lub potępiającym tonem, gdyż to zazwyczaj wywiera na mężczyzn wręcz odwrotny wpływ. Kiedy twojemu partnerowi skończą się czyste koszule, ręczniki lub bielizna, będzie to jego problem, nie twój. Podobnie jeśli zostawia w całym domu swoje narzędzia lub rozpoczęte prace, także zapowiedz, gdzie będziesz je wkładać. Nie umieszczaj ich w jego warsztacie lub innym wygodnym dla niego miejscu, gdyż to tylko wzmocni jego niepożądane zachowania. Jeśli naprawdę chcesz wychować na nowo swojego partnera, musisz oprzeć się pokusie sprzątania po nim. Kiedy sam odłoży swoje rzeczy na miejsce, nagródź go uśmiechem lub podziękowaniem. Niektóre kobiety może oburzać myśl o dziękowaniu mężczyźnie za zrobienie czegoś tak podstawowego, jak sprzątanie po sobie, ale należy pamiętać, że w procesie ewolucji naszego gatunku rolą mężczyzny nie była obrona rodzinnego gniazda, toteż dbanie o ogólny porządek w domu nie jest jego naturalnym odruchem. Jeśli matka nie nauczyła go wykonywania obowiązków domowych, ty będziesz musiała go pod tym względem wychować. Z drugiej strony, możesz nadal po nim sprzątać, zaakceptować to, że zajęłaś miejsce jego matki, i być szczęśliwa w tej roli.

Kiedy zrozumiesz, jak pracuje męski mózg, stwierdzisz, że życie z mężczyzną może dostarczać wiele radości. Mężczyźni na całym świecie są tacy sami - mogą mieć inny kolor skóry, wyznawać inną religię i wywodzić się z innej kultury, ale ich mózgi funkcjonują tak samo, czy masz do czynienia z mieszkańcem Triestu czy Timbuktu. Najważniejsze, żeby umieć sobie poradzić z mężczyznami obecnymi w twoim życiu, zamiast się z nimi kłócić, złościć na nich lub odczuwać w stosunku do nich rozczarowanie. Dzięki temu będziecie mogli żyć długo i szczęśliwie. I, kto wie, może następnym razem, kiedy poprosimy kobiety o wymienienie siedmiu męskich zachowań, które doprowadzają je do szału, będą umiały podać tylko trzy. Kto wie.

Obecnie z całą powagą zajmiemy się sprawą wykorzystywania emocji do manipulowania innymi, by zyskać posłuszeństwo. Wszystkie przedstawione poniżej historie są prawdziwe - zmieniliśmy tylko imiona, aby ochronić prywatność winowajców. Czasem ludzie płaczą po prostu z potrzeby serca, ale często płacz służy do manipulowania emocjami innych. Kobiety bez porównania częściej niż mężczyźni wykorzystują łzy do emocjonalnego szantażu.

Czasem nie zdają sobie z tego sprawy. Płaczą w reakcji na zaistniałą sytuację, wiedząc, że wzbudzą w drugiej osobie wyrzuty sumienia i być może wówczas będą mogły uzyskać to, na czym im zależy. Jest to mechanizm kontrolowania innych, stosowany celowo lub podświadomie. Celem jest zmuszenie bliskich osób - męża, kochanka, dziecka, rodzica lub przyjaciela - do postąpienia w sposób, w jaki inaczej prawdopodobnie by się nie zachowały. Kobiety nieraz płaczą także po to, by okazać, że żałują swojego czynu, na przykład romansu lub kradzieży w sklepie, i dzięki temu zostać łagodniej ukarane. Ten rozdział pomoże ci rozpoznać osoby z twojego otoczenia, które stosują taką taktykę, by tobą manipulować i skłonić cię do zrobienia tego, czego pragną.

Twoja OcenaFacebook Conversations