Co lepsze karta kredytowa czy kredyt bankowy?
Co lepsze karta kredytowa czy kredyt bankowy?
Lepiej wziąć kredyt czy postarać się o kartę kredytową? Sprawa wygląda dość łatwo, jeżeli wiemy czego nam potrzeba. Osobie potrzebującej gotówki natychmiast i na dłuższy okres, bez dwóch zdań potrzebny jest kredyt. Jeżeli ktoś chce mieć zwyczajnie możliwość zaplecza finansowego w razie potrzeby, ale nie zamierza wydawać w amoku przyznanego mu limitu, to lepszym rozwiązaniem jest karta.

Kredyt bankowy jest niżej oprocentowany, niż karty kredytowe. Bierzemy go przeważnie w wyniku pilnej potrzeby, na której sfinansowanie nie mamy środków. Zapożyczamy się więc na wyznaczony okres czasu i od początku spłacamy zadłużenie razem z odsetkami. Obecnie banki oferują bardzo atrakcyjne kredyty i nie wymagają zbyt wielu formalności.

Chociaż polityka kredytowania zmienia się dosyć często i przepisy to zaostrzają się, to łagodnieją. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zwykły kredyt gotówkowy. Jeżeli mamy zatrudnienie, a nasza karta w BIKu jest czysta, to możemy liczyć, że pieniądze dostaniemy w ciągu kilku dni.

Karta kredytowa to produkt zdecydowanie inny, niż zwykły kredyt bankowy. Dzięki karcie możemy np. dokonać tańszych zakupów dzięki programom rabatowym, które przeważnie karty kredytowe posiadają. W dodatku jeżeli spłacimy zadłużenie w terminie bezodsetkowym, to oddajemy tylko kwotę, którą pożyczyliśmy bez grosza dodatkowych wpłat na konto banku. Jeżeli jednak w tym terminie się nie wyrobimy, to oprocentowanie takiej karty może sięgać dwukrotnie więcej niż w przypadku kredytu. Dlatego karta kredytowa nie jest dobrym instrumentem, aby sfinansować wszystko, czego nie będziemy mogli spłacić z kolejnej pensji.

W dodatku starania o kartę kredytową bywają przeważnie o wiele cięższe niż jest to przy kredycie. Każdy bank ma oczywiście swoją politykę przyznawania karty, ale zasady są nieco ostrzejsze, niż te przy wymaganiach kredytowych.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!