Co to jest kredyt hipoteczny?
Co to jest kredyt hipoteczny?
Kredyt na nieruchomości, nazywany kredytem hipotecznym, to laki, w którym nieruchomość stanowi cel finansowania i i lubi zabezpieczenie spłaty wierzytelności banku.

Celem finansowania i (lub) zabezpieczeniem spłaty kredytu hipotecznego może być nieruchomość położona na terenie Polski (lokal mieszkalny, segment, bliźniak, dom jednorodzinny lub letniskowy całoroczny) przeznaczona do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych albo nieruchomość o charakterze mieszkalno--komercyjnym, pod warunkiem że powierzchnia użytkowa części komercyjnej stanowi mniej niż 50% łącznej powierzchni użytkowej nieruchomości. Niektóre banki finansują także działki budowlane (i ustanawiają na nich zabezpieczenie), czyli nieruchomości gruntowe, których wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej spełniają wymogi realizacji obiektów budowlanych wynikające z odrębnych przepisów prawa.

Znalezienie odpowiedniego kredytu to niełatwa sprawa, zwłaszcza że oferta banków jest bardzo bogata. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. warto zatem poświęcić trochę czasu i zapoznać się z propozycjami banków. Różnice bywają naprawdę istotne. Od ciebie zależy czy wybierzesz ten najlepszy i najtańszy.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!