Szybki kredyt bez BIK-u i zaświadczeń – na co trzeba uważać?
Szybki kredyt bez BIK-u i zaświadczeń – na co trzeba uważać?
Klient zainteresowany szybkim kredytem bez BIK-u i zaświadczeń z pewnością nie znajdzie go w bankach. Taki kredyt oferują instytucje pozabankowe, ale starając się o niego, trzeba mocno uważać

Na co powinni uważać ubiegający się o kredyty w firmach pozabankowych?

Ofert typu: kredyty bez zaświadczeń lub kredyty bez BIK-u, lub bez BIK-u i bez zaświadczeń nie brakuje, ponieważ firm pozabankowych takie propozycje nic nie kosztują. Po pierwsze, podmioty pozabankowe nie mają podpisanej umowy z BIK-iem, więc nie sprawdzą historii kredytowej. Używanie reklamy kredytów bez BIK-u pozostaje więc co najmniej nadużyciem. Natomiast propagowanie kredytów bez zaświadczeń to nic nowego w tych instytucjach, bowiem najczęściej nie wymagają one zaświadczeń.

Co powinni uwzględnić klienci starający się o kredyty bez BIK-u i zaświadczeń w firmach pozabankowych?

Przede wszystkim powinni zwracać uwagę, w jakiej firmie pożyczają pieniądze. Najlepiej jeżeli jest to podmiot sprawdzony na rynku i cieszący się uznaniem wśród klientów. Z pewnością trudno będzie znaleźć taką firmę pożyczkową, bowiem niemal każda z nich manipuluje i stara się jak najbardziej uszczuplić kieszenie własnych klientów. Należy uważać na koszty pożyczek w tych firmach, bowiem najczęściej są to astronomiczne kwoty, z których później niełatwo się rozliczyć. Trzeba analizować podpisywane dokumenty, zachowywać czujność wobec umów pożyczkowych i czytać je przed sfinalizowaniem.

Specjaliści radzą decydującym się na pożyczki w firmach pozabankowych, aby przestrzegali kilku zasad. Przede wszystkim dokładnie analizowali umowy pożyczkowe przed ich podpisaniem (najlepsza jest konsultacja z doradcą finansowym lub prawnikiem). Poza tym warto dowiedzieć się, jakie dodatkowe koszty trzeba będzie ponieść w związku z zaciągnięciem pożyczki w takiej firmie, często bowiem są to niemal kosmiczne kwoty. Należy też wystrzegać się firm, które żądają takich zabezpieczeń pożyczek jak samochody czy mieszkania.

W związku z tym trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście istnieje tak wielka potrzeba, aby sięgnąć po kredyt bez BIK-u i zaświadczeń w firmach pozabankowych, tylko w takich firmach tego typu kredyty są realne. Rzeczywiście, jeżeli klient zdecyduje się na pożyczkę, powinien wybrać kredytodawcę sprawdzonego na rynku finansowym. Z drugiej strony nawet tym sprawdzonym firmo trudno zaufać, skoro nie działają w interesie swoich klientów. Poza tym jeżeli ktoś szuka kredytów bez BIK-u i zaświadczeń, to już na progu jest niewiarygodny dla pożyczkodawcy, sugeruje bowiem, że ma coś do ukrycia. Skoro stara się o taki kredyt, można go naciągnąć na koszty i firmy pozabankowe postępują tak, nie zważając na ewentualne konsekwencje.

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!