Co to jest zabieg keratynowy na włosy? Zbieg kreatynowy na włosy w domu
Co to jest zabieg keratynowy na włosy? Zbieg kreatynowy na włosy w domu
Twoje włosy są kędzierzawe, kręcone i trudne do ułożenia? Zabieg keratynowy to jeden z najlepszych sposobów na wygładzenie i zmianę struktury włosów, ale jest nie tylko skuteczny jako zabieg prostujący. Zabiegi keratynowe są wszechstronne i mają kilka zalet w porównaniu z innymi dostępnymi rodzajami długotrwałego prostowania. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zdecydować, czy jest to odpowiedni produkt dla Ciebie.

Jak działa zabieg kreatynowy

Twoje włosy składają się z białka zwanego keratyną, które nadaje im strukturę, ale to obecność wiązań między każdym białkiem nadaje włosom siłę i kształt. Włosy, które mają wiele wiązań między aminokwasami cysteiny - wiązaniami dwusiarczkowymi - są nie tylko mocniejsze, ale i bardziej kręcone.

Niestety cysteina i tworzone przez nią wiązania są bardzo podatne na uszkodzenia spowodowane utlenianiem farb do włosów, wybielaczy i innych zabiegów osłabiających włosy. Dlatego właśnie keratynowa kuracja na włosy jest tak przydatna.

Zabiegi keratynowe tworzą nowe wiązania i naprawiają te, które wcześniej zostały zerwane przez uszkodzenia. Ma to dwa korzystne efekty: nadanie włosom nowej tekstury i naprawienie uszkodzeń.

Po zabiegu Twoje włosy będą gładkie, proste i pozostawione w lepszej kondycji niż przed aplikacją. Może to trwać kilka miesięcy, jeśli zostanie wykonane prawidłowo

Cena zabiegu kreatynowego

Zabiegi keratynowe są czasochłonne, a to wpływa na koszt. Spodziewaj się, że zapłacisz co najmniej 200  - 700  zł, prawdopodobnie więcej, w zależności od takich czynników, jak długie i grube włosy, doświadczenie stylisty, który je wykonuje i czy potrzebujesz innych usług wykonywanych w tym samym czasie.

Zabieg można jednak stosunkowo łatwo zastosować w domu, co może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. 

Jak poprawnie przeprowadzić zabieg kreatynowy na włosy.

Jeżeli jesteś pewna, że zabieg kreatynowy jest odpowiedni dla ciebie wykonaj go wg. wskazówek:

Obróbka wstępna

Przed nałożeniem kuracji keratynowej włosy należy dokładnie umyć szamponem oczyszczającym. W ten sposób usuwa się oleje, minerały i nagromadzone produkty do włosów, aby zapewnić prawidłowe działanie kuracji. Jeśli twoje włosy nie są w pełni oczyszczone w ten sposób, rezultaty mogą być nierówne lub osłabione.

Po umyciu włosów szamponem i wybraniu odpowiedniej kuracji można przystąpić do aplikacji i jest to początek dość długiego procesu, który może trwać od 1 do 2 godzin. Lekko wysusz włosy, a następnie szybko i równomiernie nałóż na nie keratynową kurację.

Zabieg musi trwać około 15–20 minut i wtedy zacznie budować nowe więzi we włosach.

Suszenie i prostowanie

Ciepło jest najważniejszym katalizatorem w zabiegu keratynowym, a włosy po obróbce będą wymagały suszenia i prostowania prostownicą. Suszenie należy wykonać w kierunku wzrostu włosów, używając dyszy koncentratora, aby ograniczyć obszar, przez który przepływa gorące powietrze, i wygładzić włosy na płasko.

Nie spłukuj kreatyny przed tą czynnością, ponieważ znacznie osłabia to siłę zabiegu. Niektóre produkty do użytku domowego są na tym etapie spłukiwane, a takie zabiegi będą mniej skuteczne w przypadku szorstkich lub kręconych włosów.

Ostatnie kroki

Kurację keratynową należy pozostawić na włosach przez co najmniej 1–2 dni, najlepiej do 72 godzin, zanim będzie można ją spłukać z włosów. W tym czasie będziesz musiał również trzymać włosy prosto i unikać ich zamoczenia. Jeśli przypadkowo włosy zamokną, nie będzie to szkodliwe, ale może wpłynąć na jakość i trwałość Twoich wyników.

Uważnie obserwuj, jak wyglądają Twoje włosy w tym czasie i pamiętaj, aby ponownie wyprostować te obszary włosów, które nie są idealnie gładkie. 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!