Sposoby na piękne i zdrowe włosy - płukanki na bazie ziół
Sposoby na piękne i zdrowe włosy - płukanki na bazie ziół
Dla utrzymania włosów w dobrej kondycji oraz by przywrócić im piękno, zdrowie i blask doskonale nadaje się kuracja rozmaitymi płukankami na bazie ziół. Dobroczynne działanie na organizm ludzki mają od wieków zioła. Zarówno stosowane wewnętrznie, jak i zewnętrznie, wykazują swa skuteczność w leczeniu wielu chorób. Dlatego też w trosce o zdrowie i piękno włosów używano od dawna płukanek na bazie ziół.
  • Ziołowe płukanki wzmacniające

Dla osłabionych i wypadających włosów doskonałym ratunkiem są płukanki na bazie ziół. Najlepsze rezultaty w tym wypadku daje stosowanie takich ziół jak: kora dębu, korzeń łopianu, mydlnica, kłącze tataraku, skrzyp, pokrzywa, liść orzecha, rumianek czy tymianek. Z ziół wystarczy przyrządzić skoncentrowany napar. W tym celu dwie łyżki wybranego ziela parzy się w szklance wody. Skrzyp trzeba gotować ponad pół godziny, zaś korę dębu i korzenie należy gotować krótko. Przygotowane mocne napary z ziół należy dodać do ciepłej wody i płukać nią włosy po umyciu.

  • Płukanki ożywiające kolor włosów

Do rozjaśnienia włosów blond można stosować rozmaite płukanki na bazie ziół. Aby przygotować taką płukankę trzeba zaparzyć zioła w proporcji: 4 części kwiatów rumianku, tyle samo kwiatów nagietka, dwie części kwiatów czarnego bzu oraz 3 części startej z pomarańczy skórki. Jeśli chce się włosy przyciemnić doskonałą płukanką ziołową jest napar z liścia orzecha. Ponadto można wykonać płukankę z mieszanki ziół: 3 części liści oczaru wirginijskiego, tyle samo liści szałwii i rozmarynu oraz z 2 części liści melisy. W tym wypadku również przygotowuje się skoncentrowane wywary ziołowe, które dodaje się do wody przeznaczonej do ostatniego płukania umytych włosów.

  • Płukanki dla włosów przetłuszczających się

Najlepsza dla tłustych włosów jest płukanka miętowo-pokrzywowa. Aby przygotować płukankę na bazie ziół mięty i pokrzywy wystarczy zalać taką samą ilość obu składników wrzątkiem. Następnie wystudzonym naparem płucze się włosy. Ponadto dla przetłuszczających się włosów poleca się również płukanki przygotowane z naparu z nagietka, skrzypu, czarnej herbaty, lawendy, melisy, rozmarynu, oczaru, bylicy bożego drzewka, krwawnika pospolitego oraz odwar z kory dębu. Również chmiel ma działanie zapobiegające przetłuszczaniu się skóry głowy, a ponadto doskonale wzmacnia cienkie włosy. Można płukać naparem z tego zioła włosy lub także rozprowadzić wacikiem szklankę piwa na kosmykach. Ostatnia metoda nie wymaga spłukiwania.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!