Czym wyczyścić ekran telewizora - domowe sposoby.
Czym wyczyścić ekran telewizora - domowe sposoby.
Płaskie monitory wymagają ostrożności w czasie mycia, ponieważ są delikatne. Należy uważać, aby nie uszkodzić ich w czasie czyszczenia, nie zadrapać. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy wyłączyć monitor. Wtedy, gdy ekran jest czarny, można łatwiej zobaczyć brudne, albo tłuste miejsca. Nie można czyścić włączonych ekranów, ponieważ można je uszkodzić.

 Należy używać suchej, miękkiej szmatki i bardzo ostrożnie przecierać ekran. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie szmatki z mikrofibry, która jest też używana do czyszczenia okularów. Jeśli sucha szmatka nie zlikwidowała całkowicie plam brudu, albo tłuszczu, nie można naciskać nią mocniej na powierzchnię ekranu, aby go przetrzeć.

Bezpośrednie naciskanie na monitor LCD, może spowodować wypalenie w nim pikseli. Jeżeli to jest konieczne, trzeba zwilżyć trochę ściereczkę w destylowanej wodzie, lub w roztworze, zawierającym w takich samych proporcjach destylowaną wodę i biały ocet. Bardzo dużo firm oferuje w sprzedaży małe buteleczki ze specjalnymi płynami do czyszczenia płaskich ekranów LCD w sprayach, ale mieszanka wody i octu jest też efektywna. Plastikową krawędź, jaka otacza monitor, można wyczyścić, stosując uniwersalny środek do czyszczenia, ale trzeba uważać, aby unikać kontaktu płynu z ekranem. Do czyszczenia ekranów komputerowych można też stosować piankę czyszczącą, którą można kupić w każdym sklepie komputerowym.

W zestawach do czyszczenia komputerów często znajdują się specjalne ściereczki do mycia ekranów. Ekranów LCD nie można czyścić środkami tłustymi, ani takimi, które posiadają właściwości żrące, takimi jak benzyna, rozpuszczalniki, alkohole. Tanim i bardzo dobrym preparatem do mycia paneli telewizorów jest mieszanka alkoholu izopropylowego i wody destylowanej w proporcjach 50 na 50. Można je kupić w sklepach, w których sprzedawane są artykuły motoryzacyjne. W takim roztworze można lekko zamoczyć delikatną szmatkę, która nie zostawia włosów przy wycieraniu i kilka razy przetrzeć ekran oraz miejsca, w jakich łączy się on z obudową, szczególnie w narożnikach.


Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!