Dieta na płaski brzuch
Jednym z elementów naszego ciała, nad którym najczęściej się skupiamy jest brzuch. Poniżej podam informacje na temat diety, która pomoże nam w jak najlepszym stopniu odchudzić nasz brzuszek. Odchudzanie tej partii ciała to delikatna sprawa, gdyż stosując zbyt radykalne i złe diety możemy nie ustrzec się „efektu jojo„. Zamiast odchudzić brzuch nasze działania doprowadza nas do czegoś odwrotnego i niepożądanego.

Sama diet nigdy nie stosowałam... no nie licząc tych musowych, jak się jest chorym na grypę żołądkową ;-) hehe. Tę dietę wyszukałam, aby uzupełnić odchudzanie Kotka, który dziś zaczyna niby ze mną aerobiczną 6 Weidera  ;D

Dieta na płaski brzuch
Istnieje popularna dieta, która pomoże nam odchudzić brzuch. Dieta trwa około miesiąca i dzięki niej można stracić aż 6-8 kilogramów. Dieta ta opiera się nieco o Dietę Śródziemnomorską. W skład tej diety wchodzą zatem głównie potrawy zawierające duże ilości warzyw, nasion, orzechów czy ziaren. Prócz tego w ciągu tej diety powinniśmy spożywać tylko chude mięso (tylko raz przez całą dietę możemy spożyć mięso czerwone).

Plan diety na płaski brzuch
Jak wspominałam wcześniej - dieta ta trwa około miesiąca, a dokładnie jest to 32 dni, z czego pierwsze 4 dni diety to tzw. „przygotowanie” organizmu do diety.
Przez tę fazę przygotowań musimy ustabilizować nasz organizm, tak aby wyeliminować wzdęcia oraz zaparcia. W ciągu tych 4 dni powinniśmy spożywać od 1200-1400 kalorii oraz spożywać wodę niegazowaną (około 2l dziennie).
Posiłki podczas przygotowań do diety powinny zawierać po około 400 kalorii i być spożywane 4 razy dziennie. Należy w tym czasie jeść produkty zawierające nienasycone tłuszcze.

Jadłospis diety na płaski brzuch
Poniżej znajdziecie przykładowy jadłospis opisywanej diety na płaski brzuch.

Jadłospis na fazę czterodniową (początkową):

Śniadanie:
szklanka odtłuszczonego mleka oraz soku ananasowego lub pomarańczowego;
150-200g ryżu;
50-100g nasion słonecznika;
Obiad:
mały tuńczyk w oleju;
150-200g marchewki;
liść sałaty;
Kolacja:
50-80g piersi kurczaka;
około 180g duszonych grzybów;
brązowy ryż (około 100g);
Od czasu do czasu, pomiędzy posiłkami, polecam wypić szklankę soku lub odtłuszczonego mleka oraz wspominane 2 litry wody mineralnej niegazowanej.

Jadłospis na resztę diety:

Śniadanie:
owsianka z owocami i migdałami;
Obiad:
pełnoziarnisty chleb z szynką i serem;
sałatka pomidorowa;
Lunch:
mała porcja hummusa (ciecierzyca);
 150-200g papryki czerwonej;
Kolacja:
grillowany łosoś (około 80g) z zieloną fasolą;
2 łyżki migdałów;

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!