Czy można grillować na balkonie w bloku?
Czy można grillować na balkonie w bloku?
Grillowanie na balkonach nie jest zabronione, ale może to przeszkadzać mieszkańcom osiedla. Straż miejska, ani straż pożarna nie ma uprawnień do tego, aby karać osoby grillujące. Służby mundurowe nie mogą interweniować w takiej sprawie, ponieważ nie ma odpowiednich przepisów.

Natomiast jeśli osoby grillujące piją alkohol, śmiecą, albo zakłócają porządek, wtedy można je ukarać. Pracownicy straży miejskiej, ani strażacy nie mają wstępu do mieszkań, jeśli nie ma w nich pożarów. Natomiast w miejscach, które są ogólnodostępne mogą interweniować tylko wtedy, jeśli grill, albo ognisko pali się za blisko budynku, czyli mniej, niż pięć metrów; albo lasu, czyli mniej, niż 100 metrów.

W przypadku zgłoszeń, dotyczących smażenia kiełbasek na grillach straż miejska może przyjeżdżać i upominać grillujących. Takie zdarzenia można też zgłaszać do administracji budynku.

Jeżeli zarządca budynku ma wewnętrzny regulamin, w którym znajdują się informacje o tym, że zabrania się grillowania na balkonach, wtedy lokatorzy powinni wiedzieć o tym, że mogą pojawić się konsekwencje ich zachowania.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!