Mity o oszczędzaniu energii
Mity o oszczędzaniu energii
W telewizji i prasie dużo się mówi o oszczędzaniu energii. Wiele porad jest słusznych i warto z nich skorzystać. Trzeba jednak uważać, gdyż niektóre informacje są zupełnie wyssane z palca. Oto 4 najbardziej popularne mity:

DZIĘKI PROGRAMATOROWI CENTRALNEGO OGRZEWANIA OSZCZĘDZASZ PIENIĄDZE

N e wystarczy mieć w domu programator, trzeba go jeszcze prawidłowo nastawić. Rzeczywiście jest to możliwe, ale tylko pod warunkiem, że będzie on właściwie zaprogramowany. Wiele osób niesłusznie uważa, że to małe, elektroniczne urządzonko jest w stanie samo dobrać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Niestety nie jest lak. Należy nastawić termostat na niższe temperatury w nocy i w czasie dnia, gdy rodzina jest poza domem. Można w ter sposób zmniejszyć rachunki za energię nawet o 15% miesięcznie.

WIATRAKI SUFITOWE OBNIŻAJĄ TEMPERATURĘ

Nie mają one wpływu na temperaturę. Przynoszą jednak ochłodę osobom znajdującym się w pomieszczeniu, gdyż wprowadzają powietrze w ruch. Wiatraki sufitowe pozwalają na zaprogramowanie klimatyzacji na wyższą temperaturę. Należy je jednak wyłączać., tak jak światło, gdy wychodzi się z pokoju, żeby nie zużywały prądu.

MONITORY KOMPUTEROWE Z WYGASZACZEM EKRANU ZMNIEJSZAJĄ ZUŻYCIE ENERGII

Ruchome obrazy, w przeciwieństwie do stałego tła przedłużają żywotność monitora, gdyż nie dopuszczają do wypalenia się luminatora pokrywającego od wewnątrz ekran. Nie na to jednak nic wspólnego z oszczędzaniem energii, wręcz przeciwnie - jeśli monitor jest włączony, jest ona stale zużywana. Być może twój komputer posiada program oszczędzający energię; zwróć się do najbliższego punktu serwisowego o pomoc w .ego uruchomieniu.

WŁĄCZENIE KOMPUTERA ZUŻYWA WIĘCEJ ENERGII NIŻ POZOSTAWIENIE GO WŁĄCZONEGO

 Rzeczywiście w przypadku samochodu może to być prawdą oczywiście w zależności od tego, jak długa silnik będzie pracował na wolnych obrotach. Jeśli chodzi o komputery, jest to kompletne nieporozumienie. Wyłączaj komputer na noc i wtedy, gdy odchodzisz od niego na dłużej.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!