STRATEGIE AUKCYJNE - najlpsze metody dokonywania okazyjnych zakupów za pośrednictwem aukcji internetowych
STRATEGIE AUKCYJNE - najlpsze metody dokonywania okazyjnych zakupów za pośrednictwem aukcji internetowych
Podczas licytacji przedmiotów można iść na żywioł i czasami przepłacić, ale można skorzystać z naszych porad, ac o za tym idzie kupować znacznie taniej, a więc zapoznaj się z najlepszymi metodami dokonywania zakupów na aukcjach internetowych.

Poznaj licytatora

 Podczas aukcji licytator działa w interesie sprzedającego i jego celem jest sprzedaż wystawionych przedmiotów za możliwie najwyższą cenę. Jednak każdy licytator chce, by kupujący również opuścił aukcję zadowolony. Dlatego zagadaj do niego przed rozpoczęciem aukcji.

Powiedz mu, które przedmioty chciałbyś kupić, i wypytaj, co wie na temat ich wieku, stanu i wartości. Kiedy już poznasz licytatora

-    szczególnie jeśli często bywasz na prowadzonych przez niego aukcjach

-    może ci on pomóc na wiele sposobów. Licytator może na przykład zignorować podaną przez ciebie cenę, jeśli będzie uważał, że jest nierozsądnie zawyżona, albo też - widząc, że nie zwracasz uwagi na interesujący przedmiot - może dać ci o zrozumienia, że warto o niego powalczyć. Będąc w dobrych stosunkach z licytatorem, z pewnością rozpoznasz jego cenne sygnały.

Licytuj rozsądnie

  Jeśli podczas aukcji zamierzasz złożyć ofertę jako pierwszy, początkowo zaproponuj niewielką kwotę, ale nie taką, która jest skandalicznie niska.

Jeśli na przykład uważasz, że licytowana rzecz warta jest 1000 zł, zaproponuj 100 lub 200, ale nigdy nie 5. Licytator musi uzyskać przyzwoitą cenę dla sprzedającego, a jeśli dany przedmiot nie cieszy się zainteresowaniem na tyle dużym, by móc na siebie zarobić, może nawet wycofać go z aukcji. Szczególnie w sytuacji, gdy i tak niewiele osób ma zamiar wziąć udział w licytacji,  możesz pozbawić się szans na wygranie, składając nierozsądnie niską ofertę.

Przed licytacją wyznacz sobie limit

 Zanim rozpocznie się licytowanie jakiegoś przedmiotu, bez względu na to, czy uczestniczysz w aukcji osobiście, czy też za pośrednictwem Internetu, zapisz sobie na kartce, ile maksymalnie jesteś gotów zapłacić, a następnie dodaj do tej kwoty jeszcze 10%. W trakcie gorączki, jaka często towarzyszy licytacji, łatwo nieraz stracić głowę.

Kiedy cena osiągnie wyznaczony przez ciebie limit, a następnie ten drugi, powiększony o 10%, wycofaj się z aukcji. Nie proponuj nawet jednej złotówki więcej. Niech ktoś inny zorientuje się po wygraniu licytacji, że przepłacił, ty zaś zachowaj pieniądze na następną aukcję.

Unikaj publikacji, które obiecują wspaniałe okazje na aukcjach

Licytacje urządzane przez instytucje  państwowe, podczas których sprzedawane są in.in. samochody i domy, które uległy przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa z mocy wyroku sądu, czasami obfitują w niesłychane okazje. Nic zwracaj jednak uwagi na reklamy firm, które oferują pomoc w znalezieniu tego typu aukcji. Każda porada kosztuje wprawdzie niewiele, ale może się później okazać, że otrzymasz tych porad znacznie więcej niż potrzebujesz i będziesz jeszcze musiał za nie zapłacić nieproporcjonalnie wysoką cenę przestrzega nieświadomych niebezpieczeństwa amerykańska Federalna Komisja Handlu. Inny powód, by unikać tego typu usług, jest taki, ze podobne informacje możesz łatwo znaleźć na własną rękę. Ponadto zazwyczaj otrzymujesz przesadne informacje co do taktycznej okazyjności zakupu. Jeśli jednak postanowisz skorzystać z usług tego rodzaju, nie nastawiaj się, że zrobisz interes życia. Zazwyczaj te rzekomo „cenne” informacje docierają nie tylko do ciebie, ale również i do tłumów zainteresowanych.  Jeśli rzeczywiście uda ci się znaleźć samochód za kilkaset złotych lub dom za kilka tysięcy, ich faktyczna wartość może być jeszcze niższa. Zamiast więc płacić za porady, sprawdź lepiej tablice ogłoszeń w miejscowym urzędzie gminy, urzędzie skarbowym lub sądzie. Możesz też znaleźć wykaz licytacji w Internecie, wpisując do wyszukiwarki hasło „licytacje sądowe” lub „licytacje komornicze” i szukając stron o adresach kończących się na „.gov.pl”.

Poszukaj nowych mebli na aukcjach

 Kiedy do sklepu meblowego trafiają zamówione meble i okazuje się, że jedno opakowanie jest naruszone lub otwarte, zazwyczaj następuje odmowa przyjęcia całej dostawy. Zamiast płacić za transport powrotny, producent często odsprzedaje cały towar przedsiębiorstwu spedycyjnemu, a to z kolei urządza aukcję, ustalając bardzo niskie ceny wywoławcze. Większość mebli jest w idealnym stanie, a w licytacji może wziąć udział każdy. Zadzwoń więc do dużej firmy spedycyjnej i zapytaj, czy nie będzie organizowała w najbliższym czasie takiej aukcji. Jeśli dopisze ci szczęście, może uda ci się zaoszczędzić całkiem sporą sumkę pieniędzy.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!