Co możemy zrobić gdy brakuje pieniędzy na spłatę kredytu?
Co możemy zrobić gdy brakuje pieniędzy na spłatę kredytu?
Myślę, że śmiało można założyć, że w dzisiejszych czasach kredyty posiada znaczna większość z nas. Jednakże w życiu bywa różnie i nawet mając dobrą pracę, pewnego dnia może się okazać, że zostaliśmy bez niej, a co za tym idzie bez źródła dochodów. Na dodatek zbliża się termin spłaty kolejnej raty kredytu?

Co robić?Przede wszystkim nie udawać, że problem nie istnieje. Bank nie zapomni i czasem potrafi zadzwonić nawet po kilku dniach z przypomnieniem, że upłyną nam termin. Początkowo ludzie traktowani są tak, jakby po prostu zapomnieli, bo taka jest częsta przyczyna chwilowego spóźnienia się z ratą. Warto zadzwonić do banku przed tym telefonem i wyjaśnić sytuację. W ostateczności warto przyznać się do kłopotów finansowych przy okazji tego telefonu.

Bank stara się załatwić sprawę we własnym zakresie. Jest to dla niego tańsze i generuje dużo lepszy wizerunek i zaufanie klienta. Dlatego też na początku otrzymamy propozycję wakacji kredytowych, przeorganizowania kredytu lub rozłożenia go na większą liczbę rat. W ten sposób bank otrzyma swoje pieniądze, a my będziemy obciążeni w mniejszym stopniu.

Jednak im dłużej zwlekamy, tym mniej w nas widzą osobę, która ma chwilowe problemy, a tym bardziej dłużnika, z którego należy ściągnąć należność lub jej część za wszelką cenę. A jeśli będziemy zwlekać wystarczająco długo, to w końcu do naszych drzwi zapuka komornik. A on nie będzie proponował restrukturyzacji kredytu i pytał o naszą sytuację, on po prostu zajmie nam część dochodów lub zlicytuje sprzęt.
Dlatego właśnie warto uprzedzić bank o swoich problemach. Tam też pracują ludzie, którzy wiedzą, że czasem w życiu można mieć kilka miesięcy pod górkę.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!