O czym rozmawiać na pierwszej randce - pomysły
O czym rozmawiać na pierwszej randce - pomysły
Układanie w głowie wyobrażeń, o czym rozmawiać na pierwszej randce, może okazać się zbędne, o ile potrafimy być otwarci, szczerzy, spontaniczni i dowcipni, rozmowa sama się potoczy. Stres związany z pierwszą randką dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Również oboje uczestnicy intymnego spotkania we dwoje zastanawiają się najczęściej, o czym rozmawiać na pierwszej randce.

Istnieje wiele strategii i pomysłów na zaaranżowanie takiej rozmowy. Wiadomo, że nie można dosłownie realizować wcześniej przygotowanego scenariusza, ale dobrze przyjść na spotkanie z odpowiednim nastawieniem.

Damsko-męska pierwszorandkowa rozgrywka

Naturalność to jedna z najwyżej cenionych cech przedstawicieli obojga płci. Między innymi z tego powodu, nie można przygotować gotowych kwestii na poczet pierwszej randki. Należy jednak pamiętać, że swoista gra damsko-męska jest nieodłączną częścią budowania relacji, a wyczucie jej reguł stanowi gwarancję dobrej zabawy. Właśnie te dwa czynniki trzeba mieć przede wszystkim na uwadze. Nigdy nie wiadomo, jak dokładnie rozwinie się nowa znajomość, ale ten pierwszy krok bywa decydujący. Dlatego właściwe podejście do sprawy wymaga znajomości damsko-męskiego kodu, który oscyluje między flirtem a partnerskim porozumieniem. Wymaga on wyczucia, niezależnie od spontaniczności rozmowy. Konieczne jest jednak także uwzględnienie puli tematów, którą warto uruchomić oraz wykluczenie takich wątków, o których lepiej nie rozmawiać na pierwszej randce.

Lekko i przyjemnie - konwersacja na pierwszej randce

Jeżeli zwyczajnie chcemy się dobrze bawić, nie możemy przecież zakładać, że ułatwi nam to dyskusja na drażliwe tematy ciężkiego kalibru. Zdecydowanie lepiej nie rozmawiać na pierwszej randce o stosunku do aborcji. Jeżeli z naszej dyskusji wyłoni się wątek katastrofy smoleńskiej, może to wręcz zaognić debatę, w którą rozmowa na pierwszej randce nigdy nie powinna się przerodzić. Zawsze lepiej zachować zdrowy dystans do palących kwestii, stale roztrząsanych w mediach. Gwarancją dobrej atmosfery jest zawsze niewinna pogawędka na neutralne tematy. Niekoniecznie jednak musimy się ograniczać do rozmów o pogodzie. Równie dobrze możemy rozprawiać o ciekawych filmach, o ulubionej kuchni czy o zakątkach, które chcielibyśmy odwiedzić. W prawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale można o nich beztrosko porozmawiać, wymieniając swoje uwagi przy lampce dobrego wina lub filiżance smacznej kawy.

Siła wrażenia na pierwszym spotkaniu

Próba nadania spotkaniu pewnej lekkości nie powinna się jednak przerodzić w nudną wymianę uwag o niczym. Celem pierwszego spotkania jest także wywarcie odpowiedniego wrażenia na płci przeciwnej. Nie chodzi o to, by robić to na siłę. Osoby sztucznie kontrowersyjne i głośne niekoniecznie zjednują sobie otoczenie. Należy też pamiętać o tym, że jeżeli liczymy na kolejne spotkanie, to nie możemy przedstawiać fałszywego obrazu siebie, który ciężko będzie podtrzymać. Niezależnie od tego, o czym będziemy rozmawiać na pierwszej randce, dowcipna formuła zawsze pomoże nam pozostawić dobre wrażenie. Byle by tylko była to rozmowa szczera i niewymuszona. Wtedy tak naprawdę uda nam się obronić niemal każdy temat.

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!