Wykonaj prosty test i przekonaj się czy pragniesz miłości oraz czy jesteś gotowa na miłość

1. Już po raz drugi w ciągu godziny dzwoni do ciebie kolega i zaprasza do teatru. Wiesz, że się w tobie podkochuje, ale ty nigdy nic do niego nie czułaś, więc:

1. Już po raz drugi w ciągu godziny dzwoni do ciebie kolega i zaprasza do teatru. Wiesz, że się w tobie podkochuje, ale ty nigdy nic do niego nie czułaś, więc:

2. Gdy byłaś nastolatką i przeżywałaś pierwszą miłość, twoi rodzice:

3. Jest ci przykro, że on zapomniał o twoich urodzinach, więc:

4. Uważasz, że już pora, żebyście zamieszkali razem i zaczęli planować ślub. On nie mówi nie ale zawsze znajduje jakiś pretekst, żeby odłożyć tę decyzję. Po kolejnej rozmowie dostajesz białej gorączki i:

5. Na rodzinnym przyjęciu u twoich rodziców, gdzie była niemal cała rodzina, twój facet obejmuje cię bardziej niż czule. Ty:

6. Koleżankę zdradził mąż. Postanowiła jednak dać mu jeszcze jedną szansę. Wierzy, że jego romans to przeszłość i że tylko ona jest jego prawdziwą miłością. Myślisz:

7. Stało się to czego obawiałaś się od dawna. Jemu mniej zależy na waszej miłości niż tobie. Coś zaczyna gadać o luźnym związku i o tym, że potrzebuje więcej przestrzeni.Po wieczorze spędzonym na płaczu:

8. W pracy miałaś koszmarną rozmowę z szefem, pokłóciłaś się z matką przez telefon, a jakby tego było mało, na dodatek dostałaś mandat za parkowanie. Nie wiesz, czy płakać czy krzyczeć ze złości. Za godzinę masz się spotkać z narzeczonym, więc:

Test:Jak bardzo pragniesz miłości? Czy jesteś gotowa na miłość?

  1. You got: Masz odwagę kochać

    Czujesz się dobrze sama z sobą, bo masz swoje pasje i przyjaciół. Wobec bliskich jesteś ciepła i troskliwa. Nawet jeśli czasami twoja pewność siebie wygląda na zarozumiałość, to i tak zjednujesz sobie wszystkich życzliwością. Jesteś ciekawa świata i lubisz uczyć się nowych rzeczy. Wytrwale dążysz do celu i nie zniechęcają cię porażki. Czy to znaczy, że nie wiesz, co to lęk? Wiesz, ale jesteś w stanie zapanować nad swoimi demonami i nie ulegać podszeptom: „to koniec, poddaj się”. Ty poddajesz się dopiero wtedy, gdy jesteś pewna, że zrobiłaś wszystko, żeby wasza miłość miała szansę rozkwitnąć. Bo bliskość to nie tylko błogość i szczęście, ale też ryzyko zranienia i cierpienia. Jednak masz wiarę w siebie i odwagę, by walczyć o tego, kogo kochasz. Nawet jeśli teraz nie jesteś zakochana, to ciągle masz szansę na wielką miłość. Uważnie przyglądaj się mężczyznom, bo gdzieś po świecie chodzi ten, którego pokochasz. Z wzajemnością.

  2. You got: Chcesz być kochana

    Jesteś wrażliwa, romantyczna i delikatna. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka sprawiasz wrażenie kogoś bardzo pewnego siebie, to tak naprawdę jesteś małą, przestraszoną dziewczynką. Najbardziej tęsknisz za bezpieczeństwem i miłością. Więcej w tobie obaw niż siły do pokonania lęków i wyjścia ze swojej skorupy. Najchętniej schowałabyś się za plecami innych i czekała na sygnał: „Niebezpieczeństwo minęło, można wychodzić”. Wolisz stracić okazję do spotkania z mężczyzną, który ci się podoba, niż zaryzykować i usłyszeć, że on nie jest tobą zainteresowany. Bo najbardziej boisz się, że okazując swoje uczucia, ośmieszysz się lub, co gorsza, dasz się wykorzystać. Dlatego wolisz pozwalać się adorować tym, na których ci zależy mało lub wcale. Czujesz się też pewniejsza w związku z facetem, który nie dorasta ci do pięt lub którego nie kochasz, niż z takim, którego uwielbiasz, pragniesz i podziwiasz. Możesz tak przeżyć całe życie, tylko po co? Co powinnaś zrobić, by wreszcie poznać prawdziwą miłość? Przede wszystkim szczerze sobie odpowiedzieć, skąd biorą się twoje lęki przed odrzuceniem i zranieniem. Pomóc ci może rozmowa z przyjaciółką, psychologiem czy nawet dyskusja na forum internetowym. Ale musisz też popracować nad pewnością siebie, np. udzielając się w wolontariacie. Badania pokazują, że ci, którzy pomagają innym, mają większe poczucie wpływu na swoje życie. Bardzo ci się to przyda, jeśli chcesz odnaleźć tego jedynego.

  3. You got: Ukrywasz się przed miłością

    Jesteś pewna siebie, niezależna i… samowystarczalna. Nie przejmujesz się tym, co inni o tobie mówią i myślą. Po prostu robisz to, na co masz ochotę. Na imprezie ktoś wpadł ci w oko? Podchodzisz do niego i dajesz mu swój telefon. Nawet jak nie zadzwoni, to się tym specjalnie nie przejmujesz. Ważne, że wzbudziłaś podziw koleżanek, które nigdy w życiu nie zdobyłyby się na taki krok! I samej sobie pokazałaś, że masz odwagę robić to, czego inni się boją. Ba, potrafisz zaryzykować gorący romans z kolegą z pracy lub pójść do łóżka z mężczyzną właśnie poznanym na imprezie. Jesteś seksowna i pociągająca, zawsze więc kręci się koło ciebie stadko facetów. Wszystkich jednak trzymasz na dystans. To twój sposób na kontrolowanie ich uczuć i nierzadko manipulowanie nimi. „Miłość jest przereklamowana” – odpowiadasz zblazowanym tonem, gdy ktoś mówi o uczuciach i bliskości. Hmm. Byłabyś bardziej wiarygodna, gdyby nie bała się tak bardzo zakochania. Bo ty naprawdę bardzo się boisz kochać. Być może kiedyś odsłoniłaś swoje uczucia i zostałaś mocno zraniona? Może wyrastałaś w domu, w którym nie było miłości? Cóż, niewykluczone, że do szczęścia wystarcza ci pasjonująca praca lub miłość do siostrzenic i bratanków. Jeśli jednak coraz częściej czujesz, że w twoim życiu czegoś brakuje, może już pora odważyć się na prawdziwą miłość. Pierwsze kroki powinnaś jednak skierować do psychoterapeuty lub coacha, żeby dowiedzieć się, jak pokonać lęk przed bliskością i cieszyć się z bycia z mężczyzną.

Twoja Ocena