W kontaktach z ludźmi zaufania niewątpliwie jest ważne. Problem zaczyna się, gdy jest go za dużo - wtedy już tylko krok dzieli nas od łatwowierności. Jak sprawa wygląda u ciebie? Rozwiąż test i sprawdź.

Pewnego dnia spotykasz znajomego, który mówi, że widział twoją drugą połówkę na randce z kimś innym. Jak reagujesz?

Pewnego dnia spotykasz znajomego, który mówi, że widział twoją drugą połówkę na randce z kimś innym. Jak reagujesz?

Na jednej z aukcji internetowej widzisz obraz z adnotacją, że artysta jest obiecującą postacią polskiej sztuki ceny jego dzieł rosną z roku na rok. Co robisz?

Przychodzisz rano do pracy/zajęcia i na korytarza spotykasz koleżankę, która mówi, że jeśli masz ochotę, chętnie przyniesie ci kawę. Co myślisz?

W telewizji widzisz reklamę wyprzedaży sprzętu RTV - telewizory mają być tańsze aż o 8O procent. Jak reagujesz?

Przy śniadaniu czytasz gazetę i w swoim horoskopie widzisz, że dzisiaj przydarzy ci się jakieś nieszczęście. Co robisz?

Od jednego ze znajomych dowiadujesz się, że twój bliski przyjaciel opowiada ludziom niestworzone historie na twój temat. Kiedy go o to pytasz, wszystkiemu zaprzecza. Co robisz?

Jak często bierzesz udział w SMS-owych konkursach?

Umawiasz się na spotkanie z koleżanką, która spóźnia się ponad godzinę. Co myślisz?

Do twoich drzwi puka nieznajomy i prosi o wsparcie fundacji działającej na rzecz chorych dzieci. Co robisz?

Kolega pożycza od ciebie kilkaset złotych i obiecuje, że odda za tydziei. Po dwóch tygodniach...

Test psychologiczny: Czy jesteś łatwowierny?

  1. You got: Zaufanie - to słowo powinno zagościć w twoim słowniku.

    Ty cały czas boisz się, że ktoś chce cię nabrać, wyłudzić od ciebie pieniądze, Przez to twoje kontakty z ludźmi są pełne napięcia i rezerwy. Jeszcze trochę i popadniesz w paranoję. Wyluzuj. Życiową misją twoich znajomych nie jest zrobione cl krzywdy. Jeśli już ktoś cl ją robi, to ty, zachowując się w ten sposób.

  2. You got: Zdecydowanie nie można ciebie podejrzewać o łatwowierność.

    Zwykle szybko wyczuwasz, jeśli ktoś ma wobec ciebie nieuczciwe zamiary. Tylko czasem, zwykle wtedy,  gdy ktoś jest dla ciebie bardzo miły, dajesz się nabrać i nie widzisz, że sympatia nie do końca jest  bezinteresowna. zachowaj czujność, dzięki niej nie będziesz musiał się bać, że ktoś cię oszuka

  3. You got: Jeśli ktoś zaproponuje ci kupno cegły i powie, że za 10 lat ta cegła będzie warta milion, na pewno ją kupisz.

     Twoja łatwowierność jest wręcz niezwykła. Dojesz de nabierać na każdym kroku, Ufasz ludziom bezgranicznie i zupełnie nie wyczuwasz, gdy ktoś jest wobec ciebie nieuczciwy. Popracuj nad dystansem, nie wierz ślepo ludziom, przemyśl podejrzane sytuacje kilka razy. Inaczej łatwo wpadniesz w kłopoty.

Twoja Ocena