Jak oceniasz własną potrzebę mówienia? Jest raczej wysoka czy niska? Czy odpowiada najnowszym wynikom badań? Przy podanych poniżej pytaniach zaznacz odpowiedź, która najlepiej cię charakteryzuje, a wkrótce się dowiesz.

Wraz z partnerem wybraliście się na wyprawę w góry. Po czterech godzinach wspinaczki docieracie na szczyt. Co robisz?

Masz zamiłowanie do origami i wykonujesz akurat bardzo skomplikowaną figurkę, kiedy wchodzi twój partner i chce ci coś powiedzieć. Jak reagujesz?

Uważasz, że łowienie ryb jest...

Jak się zachowujesz, rozwiązując trudne zadanie matematyczne?

Czy byłoby ci nieprzyjemnie, gdyby podczas spotkania z grupą ludzi następowały długie przerwy w rozmowie?

Twój szef proponuje ci nowy zakres obowiązków. Prosisz go o godzinę do namysłu i...

Kiedy oglądasz w telewizji ciekawy film...

Co, twoim zdaniem, jest celem rozmowy?

Jeśli coś cię dręczy...

Znajdujesz się z partnerem w swojej ulubionej włoskiej restauracji. Większa część wieczoru mija w milczeniu. Co o tym sądzisz?

Test psychologiczny na potrzebę mówienia, czyli test na gadulstwo

  1. You got: TYP A

    Najwyraźniej jesteś kobietą, gdyż masz wielką lub nawet bardzo wielką potrzebę mówienia. Często zdarza się, że nawet pod koniec pełnego wrażeń dnia pozostaje ci jeszcze sporo z dziennej porcji sygnałów ko­munikacyjnych, tak że nadal masz dużo do powiedzenia. To wspania­le, o ile twojemu partnerowi to odpowiada. Jeśli nie, nie oczekuj od niego zbyt wiele, gdyż tylko go rozgniewasz. Kiedy zaczniesz wylewać z siebie wszystkie nie wypowiedziane jeszcze tego dnia słowa, on bę­dzie się zastanawiał, kiedy wreszcie umilkniesz i zostawisz go w spoko­ju. Ma wówczas wrażenie, że lada chwila zagadasz go na śmierć! .Jedy­ne, czego pragnę, to odrobina ciszy i spokoju”, myśli sobie. Powinnaś okazać mu odrobinę zrozumienia. On jest myśliwym, pamiętasz? Przez cały dzień polował na zwierzynę, a teraz pragnie tylko spokojnie wpa­trywać się w ogień. Nie oznacza to, że już się tobą nie interesuje albo że coś jest między wami nie w porządku.

  2. You got: TYP B

    Jesteś albo kobietą o obniżonej potrzebie mówienia, albo mężczyzną, który bardziej lubi rozmawiać niż przeciętni przedstawiciele rodzaju męskiego. Twoja potrzeba mówienia zależy od przebiegu dnia i tego, co się wokół ciebie dzieje. Może znacznie się zmieniać w różne dni. Jeśli potrafisz wytłumaczyć to partnerowi, a on lub ona umie sobie z tym radzić, może to być korzystne dla waszego związku. Jednak, ogólnie rzecz biorąc, wygląda to następująco: W związku partnerzy powinni rozmawiać ze sobą o swoich odmien­nych sposobach komunikowania się. Mężczyźni muszą zrozumieć, że kiedy kobieta mówi, nic oczekuje od nich rozwiązań ani nie zamierza doprowadzić ich do szału szczegółową relacją o swoich planach na bie­żący dzień. Kobiety z kolei muszą zrozumieć, że kiedy mężczyzna się nic odzywa, to nie oznacza, że dzieje się coś złego.

  3. You got: TYP C

    Najwyraźniej jesteś mężczyzną, gdyż twoja potrzeba mówienia jest ni­ska lub bardzo niska. Nie masz ochoty rozmawiać o wszystkim i wszyst­kich oraz cenisz sobie chwile ciszy i spokoju, kiedy możesz się oddać własnym myślom. Byłoby wspaniale, gdyby twoja partnerka miała ta­kie same upodobania, ale kobiety zazwyczaj lubią rozmawiać (często i dużo!). Leży to w ich naturze, toteż nic możesz mieć jej tego za złe. Mózg kobiety jest zaprogramowany do korzystania z mowy jako głów­nego środka wyrazu i stanowi to jedną z jej mocnych stron. Celem kobiecego mówienia jest mówienie - ni mniej, ni więcej. Dla mężczyzny to dobra wiadomość - przez większość czasu nie musisz odpowiadać, tylko po prostu słuchać. Kiedy kobieta się wyga­da, czuje ulgę i jest zadowolona. Na dodatek uzna cię za wspaniałego słuchacza, więc prawdopodobnie czeka cię miła noc. Zatem uzbrój się w cierpliwość i ciesz się tą myślą.

Twoja Ocena