Recenzja filmu: Mała Miss (Little Miss Sunshine) 2006 - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Recenzja filmu: Mała Miss (Little Miss Sunshine) 2006 - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Już od dawna czułem, że ten film będzie wart obejrzenia. Ale w życiu nie przypuszczałbym, że będzie tak zabójczo śmieszny, pozytywnie nastrajający i emanujący niesamowicie pozytywną energią. Jonathan Dayton i Valerie Faris stworzyli niesamowitą, pełną ciepła i humoru historię, która także niesie ze sobą pewien morał i przesłanie. Połączenie trudne, ale się udało.

Obsada Filmu: Mała Miss (Little Miss Sunshine) 2006

  • reżyseria: Jonathan Dayton, Valerie Faris
  • scenariusz: Michael Arndt
  • aktorzy: Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano, Alan Arkin, Toni Collette, Steve Carell
  • zdjęcia: Tim Suhrstedt
  • muzyka: Mychael Danna, Devotchka

Recenzja Filmu: Mała Miss (Little Miss Sunshine) 2006

Przedstawiają nam na pozór zwariowaną rodzinę: narkotyzującego się dziadka, wujka geja, ojca chorobliwie nastawionego na sukces, milczącego przez 9 miesięcy syna, próbującą utrzymać jakikolwiek porządek w domu matkę i małą dziewczynkę, która chce wygrać konkurs Małych Miss, który odbywa się w Redondo Beach w Kaliforni.  Aby się tam dostać cała rodzina pakuje się w żółty volkswagen i wybiera w niesamowitą podróż. 

Brawa dla Michaela Arndta, za jego debiutancki skrypt.  Stworzył naprawdę niesamowity scenariusz pod film, który jest cudowną lekką historią obyczajową z trochę jakby brytyjskim humorem, który uwielbiam i którego tak mi ostatnio brak w komediach.  Już dawno na żadnym filmie, tak szczerze i bez skrępowania nie płakałem ze śmiechu (dosłownie).  Nie tylko z resztą ja, ale i cała sala kinowa.  Nie spodziewałem się, że w tak teoretycznie zwykłej historii można dostrzec i przedstawić tyle zabawnych sytuacji i zdarzeń.

Ponadto Arndt, przez wprowadzenie tylu różnych, całkowicie odmiennych i nie schematycznych postaci wzbogacił swój film i nadał mu głębszy wyraz.  Mała Miss jest nie tylko filmem mówiącym o dążeniu do celu, o pragnieniach, marzeniach, ale także o tym, że powinniśmy zaakceptować samych siebie, że nawet jeśli pewne zachowania, pozy są powszechne wśród społeczeństwa, jeśli większość postępuje w pewien sposób, to nie znaczy, że i my mamy tak postępować, że mamy się zmieniać pod innych ludzi.  Że ważna jest indywidualność, to kto jakim jest człowiekiem na co dzień, przy dłuższym spotkaniu, a nie w danej chwili, to do czego dążymy, co chcemy robić w życiu, jakie mamy pasje i pragnienia. 

Arndt mówi też o Amerykanach, ich chorobliwym dążeniu do sukcesu, bycia najlepszym, jedynym, niepowtarzalnym i o głupocie takiego postępowania.  Co ciekawe sposób mówienia o tych ważnych sprawach nie jest w żadnym wypadku poważny, czy nachalnie moralizatorski.  Twórcy pokazują nam małe, skromne sceny, z których te wnioski wypływają naturalnie same i to widz do nich dochodzi, a nie na siłę są one mu wbijane do głowy.

Na dodatek wszyscy aktorzy spisali się rewelacyjnie, praktycznie musiałbym tu wymienić całą szóstkę głównych aktorów, którzy nie tylko, że doskonale zagrali rodzinę Hooverów, oni po prostu nią byli.  Ponadto cała opowieść została pięknie sfotografowana, a w tle przez cały czas przewijała się naprawdę dobra muzyka Mychaela Danny.

Cały film mija zaskakująco szybko i aż szkoda wychodzić z kina i rozstawać się z przesympatycznymi i wcale nie aż tak zwariowanymi bohaterami...

Gdzie obejrzeć film: Mała Miss (Little Miss Sunshine) 2006

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!