Requiem dla snu (Requiem for a Dream) 2000 - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Requiem dla snu (Requiem for a Dream) 2000 - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
„Cloud Atlas” tria reżyserskiego: Lana Wachowski, Andy Wachowski i Tom Tykwer to film składający się z sześciu niezależnych historii, powiązanych ze sobą jedynie kilkoma wspólnymi motywami.

Recenzja Filmu:: Requiem dla snu (Requiem for a Dream) 2000

Opowieść, rozgrywająca się na szerokim spektrum czasowym – od XIX do XXIV wieku, wciąga i wywołuje różnorodne emocje. Każda z części składowych na swój sposób opowiada o wolności, o wyrwaniu się z pod jażma innych oraz o przejęciu kontroli nad własnym życiem. Jak mantra powraca tu cytat: „I will be not be subjected to criminal abuse” (Nie godzę się na to być przedmiotem (kryminalnej) agresji)), stanowiący  swojego rodzaju temat przewodni dzieła.

Poszczególne sekwencje różnią się między sobą czasem, miejscem akcji oraz bohaterami. Co jednak znamienne – bohaterami, nie aktorami. Zgromadzona obsada gra tutaj wiele ról, każdą niepodobną do poprzedniej. Dużą częścią rozrywki, którą daje film, jest właśnie odnajdywanie aktorów za wydumanym, perfekcyjnym makijażem, który przyozdabia ich twarze. Czasami dopatrzeć się kogo akurat widzimy na ekranie jest naprawdę trudno, tak dobrze spreparowane są te maski. Nagrody powinny posypać się na zespół makijażystów, gdyż wykonali kawał świetnej roboty i aż dziw bierze, że zostali pominięci w nominacjach do prestiżowych wyróżnień za swoją pracę. Pomysł obsadzenia aktorów w kilku różnych rolach stanowi ponadto świetne zadanie aktorskie. Umożliwiające im wcielenie się w wielu bohaterów na raz, będące próbą ich umiejętności. Trzeba przyznać, że gwiazdorska obsada stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała się z wyjątkowo dobrej strony.

Choć bohaterów róznią rysy twarzy, przynaleźność do różnorodnych kultury, posiadają inne akcenty, a czasami i odmieną płeć, za każdym razem aktorzy wypadają przekonującą, dając nam swoim występem dowód na dobrą aktorską szkołę. Niektóre postacie są bardziej rozbudowane od innych, jednak w tej mnogości każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Hanks, Berry, Whishaw, Grant, Broadbent, Strugees, czy D’Arcy, to tylko kilka z nazwisk aktorów przewijających się przez ekran i kuszących nas swoimi opowieściami. Najciekawszym jest, że Hugo Weaving w każdej sekencji dostaje rolę „Tego Złego”, który namawia do najgorszego, bądź stanowi osobę, z którą należy walczyć. Jak gdyby z góry było wiadomo w jakim repertuarza aktor sprawdza się najlepiej. I rzeczywiście, wszystkie postacie Weavinga budzą emocje niechęci, choć czasami skryte są pod sporą dawką dobrego humoru, którą niesie jego interpretacja postaci.

Gdzie obejrzec Film: Requiem dla snu (Requiem for a Dream) 2000

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!