Strażnicy Galaktyki (2014) - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Strażnicy Galaktyki (2014) - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Dokonania studia Marvel zasługują na pełne uznanie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ta wytwórnia filmowa konsekwentnie przenosi na ekrany kolejne postacie z komiksów, tworząc spójne, stale rozrastające się uniwersum. Świat w którym wątki i postacie przenikają między osobnymi obrazami, zapowiadając kolejne produkcje. Wszystko zaczęło się w roku 2008 od świetnego "Iron Mana".

Obsada Filmu: Strażnicy Galaktyki (2014)

reżyseria: James Gunn
scenariusz: James Gunn, Nicole Perlman
aktorzy: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close, Benicio Del Toro, Laura Haddock
muzyka: Tyler Bates
zdjęcia: Ben Davis
montaż: Fred Raskin, Craig Wood, Hughes Winborne

Recenzja Filmu: Strażnicy Galaktyki (2014)

 Od tamtego czasu świat kreowany przez Marvela coraz szybciej się powiększa, przedstawiając następnych bohaterów z kart komiksów, Kapitana Amerykę, Thora, Hulka itd.  Ukoronowaniem pierwszej fazy filmów było Avengers, zbierające wszystkie wcześniej zaprezentowane postaci w jednej produkcji.  Oglądając po latach kolejne dokonania studia widać w nich przemyślaną strategię, bardzo dobrze przeprowadzony zamysł, w którym każdy obraz broni się jako osobny produkt, sprawdza się jednocześnie jako kontynuacja opowieści o danymi bohaterze, i jako kolejny element rozbudowujący całe uniwersum.  To filmy, które bardzo liczą się ze zdaniem fanów, jednocześnie świetnie się spisując jako letnie blockbustery.  Odnoszące sukcesy kasowe (co roku zarabiając miliony w kasach kin na całym świecie), oraz artystyczne (doceniane przez krytyków i widzów, bo nie będące jedynie głupawą rozrywką przepełnioną wybuchami).

Marvel kolejnymi filmami coraz bardziej podnosi poprzeczkę w kategorii produkcji o superbohaterach.  Dla konkurencji, która nadal jest daleko w tyle w ramach budowania własnego uniwersum, jak i dla siebie, eksperymentując z coraz śmielszymi pomysłami, tworząc coraz ambitniejsze filmy, starając się połączyć w idealnych proporcjach akcję, humor, i mądrą historię.  Nie zawsze się to udaje, czasem zdarzają się pewne wpadki (np. "Iron Man 3") ale bez nich nie możliwe byłyby pozostałe sukcesy, jak chociażby świetni "Avengers" czy najlepszy z całego uniwersum Kapitan Ameryka (tak pierwsza jak i druga część).  Teraz przyszedł czas na jak dotąd najbardziej ryzykowny projekt studia, bo takim bez wątpienia są "Strażnicy galaktyki".  Film, który nie jest połączony z pozostałymi (przynajmniej nie bezpośrednio), rozgrywający się w odległej galaktyce, przedstawiający całkiem nowych bohaterów, do tego bardzo nietypowych.  Porwany za młodu awanturnik z planety Ziemia Peter Quill vel Star-Lord, zielonoskóra wojowniczka Gomora, nie odróżniający metafor wojownik Drax, oraz najbardziej wyróżniający się: humanoid o kształcie drzewa Groot, oraz zuchwały, wygadany i zawsze mający w zanadrzu jakiś dobry plan... szop Rocket.  I choć ta piątka nijak do siebie nie pasuje, choć dzieli ich znacznie więcej niż łączy, ta grupa życiowych wykolejeńców z czasem zacznie ze sobą współpracować, i stworzy niezwykle zgrany zespół.

Wiele składa się na sukces „Strażników Galaktyki”.  Po pierwsze bohaterowie, których niedopasowanie, wszelkie dzielące ich różnice nadają energii i niezwykle napędzają ten film. Film będący świetnym połączeniem szybkiej, efektownej akcji, dowcipnej komedii, która sprawnie wykorzystuje humor słowny jak i sytuacyjny - cudowne są na przykład wszystkie te momenty, gdy ważniejsza akcja rozgrywa się na drugim planie (chociażby ucieczka z więzienia).  To film nasączony klimatem kina nowej przygody, przywołujący atmosferę takich obrazów jak chociażby pierwsze "Gwiezdne wojny" czy trylogia "Indiana Jones".  Przywołujący namiastkę tego jak mogli czuć się pierwsi widzowie tamtych seansów.  To blockbuster który ogląda się szybko, lekko i niezwykle przyjemnie, który płynnie łączy i przeplata szybką akcję z wolniejszymi momentami przeznaczonymi na sceny chwytające za serce.  Wyróżniający się na tle konkurentów nietypową atmosferą, którą tworzą przede wszystkim piosenki z lat 80., hojnie wypełniające ścieżkę dźwiękową tej produkcji.  Można co prawda trochę ponarzekać, że nie jest to film tak ważny jak inne produkcje Marvela (bo nie odnoszący się do dziś i teraz), że zdecydowanie zbyt poważnie traktuje czarne charaktery, zapominając o lekkości z jaką podchodzi do głównych postaci i samej historii, a także, że zaniedbuje świetną aktorkę jaką jest Glenn Close dając jej zaledwie kilka prostych kwestii do wypowiedzenia.  Ale to szczegóły, które nie wpływają na ogólny odbiór "Strażników galaktyki", będących bardzo udanym kinem rozrywkowym.

Gdzie obejrzec film: Strażnicy Galaktyki (2014)

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!