Środki pobudzające miłosny apetyt bez recepty, tanie i skuteczne – niemożliwe?. Dziesięć naturalnych afrodyzjaków
Środki pobudzające miłosny apetyt bez recepty, tanie i skuteczne – niemożliwe?. Dziesięć naturalnych afrodyzjaków
Środki pobudzające miłosny apetyt bez recepty, tanie i skuteczne – niemożliwe? A jednak istnieją!
Może słyszałeś już o pobudzającym działaniu żeńszeniu i ostryg. Ale również drzewo ginkgo (Ginkgo biloba) lub męczennica ma podobne działanie.

Oto dziesięć naturalnych i łatwo dostępnych afrodyzjaków :

1. Gingko dla bardziej intensywnych przeżyć
Roślina ta jest sprawdzonym afrodyzjakiem, który działa na przekazywanie impulsów nerwowych. Wspiera działanie trzech chemicznych neuroprzekaźników w mózgu:  acetylocholiny (która wzmaga sztywnienie członka), dopaminy i noradrenaliny (które zwiększają podniecenie). Jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Należy przyjmować 120-140 mg dziennie, początkowo jednak tylko 50-60 mg dziennie, aby zapobiec bólom głowy, które są normalne na początku terapii. Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią.

2. Ostrygi w celu zwiększenia stężenia testosteronu
Ostrygi zawierają ogromne ilości cynku (16-33 mg/100 g), pierwiastku śladowego, który mężczyźni tracą po każdej ejakulacji. Problemem jest to, że pierwiastek ten bierze udział w syntezie testosteronu,  którego niedobór  prowadzi do obniżenia libido. Ostrygi przeznaczone są tylko dla mężczyzn, średnio 3-4 dziennie. Tańsze rozwiązanie z podobnym efektem: 2-3 łyżki kiełków pszenicy dziennie przez 1 miesiąc. Dla dopełnienia: 10-15 mg/dzień cytrynianu cynku lub glukonianu cynku.

3. Żeń-szeń na poprawę erekcji
Nie jest to tylko legenda. Żeń-szeń nie tylko zwiększa wytrzymałość fizjologiczną, ale także skutecznie rozszerza naczynia krwionośne (zwiększa dopływ krwi do penisa, co powoduje intensywniejszą erekcję). Zaleca się go tylko mężczyznom, 2-3 kapsułki po 500 mg na dobę, podczas jedzenia  przez 1-2 miesiące. Polecamy gatunek Panax ginseng, który pochodzi z północnych Chin. Amerykański lub syberyjski żeń-szeń jest mniej skuteczny.

4. Arginina dla wzmocnienia podniecenia seksualnego
Arginina to nieznana większości społeczeństwa substancja, która pobudza erekcję i apetyt seksualny. Ten aminokwas stymuluje rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych. W celu zwiększenia libido zaleca się zarówno mężczyznom, jak i kobietom, 3-5 tabletki argininy (1000 mg), przed snem przez 1-2 miesiące.

5. Passiflora dla podniecenia zmysłów
Passiflora coerulea jest bogata w chrysin, co zwiększa poziom testosteronu. Wynik: roślina ta ogranicza utratę testosteronu u dorosłych mężczyzn i zwiększa podniecenie seksualne. Przeznaczona jest tylko dla mężczyzn w formie kapsułek - 2 sztuki po 500 mg chrysinu dziennie przez 1-2 miesiące.

6. Yohimba dla pobudzania seksualnego apetytu
Substancja ta otrzymywana jest z wyciągu z drzewa rosnącego w Afryce Zachodniej. Roślina ta wspomaga krążenie krwi w tętnicach i wywołuje silną erekcję. Pobudza wydzielanie noradrenaliny, chemicznego neuroprzekaźnika w mózgu, który odgrywa główna rolę w odczuwaniu seksualnego pożądania. Zalecany jest dla kobiet i mężczyzn w ilości 5 mg do każdego posiłku. Przeciwwskazania: wysokie ciśnienie krwi, choroby nerek lub zaburzenia czynności wątroby, depresja, niepokój. Może powodować kołatanie serca i problemy trawienne.

7. Muira dla zwiększenia libido
Marapuama lub Muira Puama  to niewielkie drzewo, którego kora i korzenie są używane w tradycyjnej brazylijskiej i gujańskiej medycynie. Nadaje się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, w dawce 30 kropli nalewki, trzy razy dziennie przez 1-2 miesiące.

8. Czekolada wspiera  wydzielanie dopaminy
To nie jest mit. Gorzka czekolada jest ważnym źródłem fenyloetyloaminy, substancji stymulującej wydzielanie dopaminy - hormonu szczęścia, który przyczynia się do osiągnięcia orgazmu. Jest przeznaczona dla kobiet, ale mężczyznom na pewno nie zaszkodzi. Zaleca się 1-2 tabliczki gorzkiej czekolady (100-200 g) w godzinach wieczornych.

9. Griffo simplicifolia przeciwko dysfunkcjom
Chodzi o roślinę afrykańską, której nasiona  są bogate w L-5-HTP (hydroxytriptofan). Dzięki wywoływaniu dobrego samopoczucia, zmniejsza zaburzenia seksualne, takie jak przedwczesny wytrysk. Zaleca się ją tylko mężczyznom, używajcie 2 kapsułki 50 mg dwa razy dziennie przez 1-2 miesiące. Przeciwwskazania: stosowanie leków przeciwdepresyjnych.

10. Czego unikać, aby utrzymać wysokie libido

  • Alkohol - odrobina nie zaszkodzi, ale w większych ilościach i przy długotrwałej konsumpcji może powodować impotencję.
  • Tłuste kolacje ograniczają powstawanie testosteronu, co prowadzi do zmniejszenia miłosnego pragnienia.
  • Papierosy szkodzą układowi krążenia i wspomagają zaburzenia erekcji.
  • Zmęczenie, stres i depresja obniżają libido.

We wszystkich powyższych przypadkach zaleca się, aby zamiast rozpoczynać samodzielne leczenie, zasięgnąć porady lekarza.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!