Lecisz pasażerskim odrzutowcem albo małym, hałaśliwym samolotem. Świat miga za oknem, a ty podróżujesz do nieznanych, dalekich miejsc. W koszmarze z tym samym motywem, twój samolot jest o krok od katastrofy. Powszechne są też sny lękowe o tym, że docierasz na lotnisko za późno i nie zdążasz na samolot.

Występowanie snu: Sen o katastrofie lotniczej może śnić się ich ofiarom w wyniku powstałej traumy. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że tak jak w przypadku wielu innych koszmarów, również i ten pojawia się w czasie znaczącego nasilenia się stresu w życiu osobistym lub zawodowym.

Interpretacja: Sen o katastrofie lotniczej może śnić się ich ofiarom w wyniku powstałej traumy. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że tak jak w przypadku wielu innych koszmarów, również i ten pojawia się w czasie znaczącego nasilenia się stresu w życiu osobistym lub zawodowym. Środki transportu często mają w snach istotne znaczenie osobiste. Różne pojazdy mogą symbolizować związek miłosny, nasze ciało, autonomię jednostki, a nawet całe życie. Samoloty - szybkie, potężne, otwierające nam bramy do nowych światów - nasuwają skojarzenia z wolnością i mobilnością ptaków. Według analityka snów, Gillian Holloway, samoloty unoszące się w powietrzu mogą też symbolizować świat idei i ludzką mowę.Dlatego też uporczywe sny o katastrofach lotniczych cza sem wskazują na lęk, iż ktoś może utrącić twoje pomysł albo twój ważny projekt „skończy się katastrofą”.

Interpretacja Junga: W swojej książce Dreams, Jung przekonywał, że rodzaj środka transportu, występującego w snach tego typu „ilustruje... charakter życia psychicznego... osoby śniącej”. Jung przykładał wagę do tego, czy środek transportu jest indywidualny, czy zbiorowy, samobieżny czy mechaniczny. Ludzi podróżujących samolotem „wiezie anonimowy pilot” i są „niesieni przez intuicję pochodzącą z nieświadomości”. Natomiast osoba, która we śnie jedzie tramwajem lub innym publicznym środkiem transportu „porusza się lub zachowuje dokładnie tak jak inni”.Twoja OcenaFacebook Conversations