Zaufanie to bardzo trudna sprawa. Nasz mózg potrzebuje mniej niż 1 sekundę, aby zdecydować, czy możemy komuś uwierzyć, czy nie, ale gdyby decyzje mózgu były tylko prawidłowe, to nie byłoby rozwodów, zniszczonych przyjaźni ani oszustw. Dlatego ludzie są podejrzliwi i nie ufają nikomu, kogo spotkają od razu. Ale jeśli chcesz , aby ktoś ciebie polubił, możesz to zrobić na kilka sprawdzonych sposobów.

Pokaż, że daną osobę lubisz.

Pokaż, że daną osobę lubisz.

Czy słyszałeś o zjawisku „wzajemności lubienia”? Odnosi się do skłonności ludzi do lubienia kogoś, kto ich lubi. Dzieje się tak, ponieważ ludzie czują ciepło i wsparcie ze strony swojego partnera, a satysfakcjonujące jest również wiedzieć, że jesteś sympatyczny. Więc jeśli pewnego dnia będziesz potrzebować przyciągnąć czyjąś uwagę, okaż mu pozytywne nastawienie, a prawdopodobnie otrzymasz taką samą ilość miłości.

Rozlej kawę.

Ta rada może wydawać się dziwna. Dlaczego musimy zepsuć pierwsze wrażenie, popełniając niezdarny błąd? Jednak wiele badań potwierdza, że ​​okazanie naszej słabości w rzeczywistości zwiększa naszą atrakcyjność i wiarygodność, ale są 2 ważne fakty, o których powinieneś pamiętać. Zanim opowiesz zły dowcip lub upuścisz ołówek, upewnij się, że dana osoba jest świadoma Twojej wysokiej wydajności i wiarygodności. Staraj się nie narażać na niebezpieczeństwo w sposób, który podważa twoją reputację. „Psychiatrzy mogą budować zaufanie, rozlewając kawę i mówiąc:„ Nigdy nie radziłem sobie zbyt dobrze z rękami ”. Chirurdzy tego nie potrafią”.

Nadmieirnie przepraszaj

Inną skuteczną, ale często zapomnianą metodą budowania zaufania jest mówienie „Przepraszam!” Naukowcy zauważają, że działa to w sytuacjach, w których oczywiście nie jesteś winny. Na przykład mówiąc „Przepraszam za deszcz” wyrażasz empatię i żałujesz, że coś smutnego przydarzyło się ludziom. Pokazujesz, że rozumiesz ich doświadczenia, a to znacznie zwiększa ich wiarę w Ciebie.

Zachowuj się jak małpa.

Nie, to nie znaczy, że musisz jeść dużo bananów lub skakać po drzewach. Chodzi o naśladowanie wyrazu twarzy, gestów, wzorców mowy lub zachowania partnera. Ta technika nazywa się dublowaniem i naprawdę działa. Na przykład w trakcie tego badania kelnerki otrzymywały wyższe napiwki, gdy naśladowały klientów w restauracji. Więcej badań wykazało, że mężczyźni lepiej oceniają kobiety na szybkich randkach, jeśli kobiety powtarzają werbalne i niewerbalne zachowania swoich współrandkowiczów. Jeśli zamierzasz używać tej metody, pamiętaj, aby odzwierciedlać tylko pozytywne wzorce. 

Zdradź swój sekret

Samoujawnianie się jest prawdopodobnie jednym z najbardziej imponujących podejść. Czy pamiętasz swoje uczucia, kiedy otworzyłeś się na ważne rzeczy w swoim życiu - z podekscytowaniem, drżeniem głosu i dreszczami wzdłuż kręgosłupa? Kiedy dzielisz się intymnymi informacjami z innymi ludźmi, oni odczuwają Twoje zmartwienia i zbliżają się do Ciebie. Oznacza to, że mogą też powierzyć tobie niektóre ze swoich sekretów.Jest to również fakt naukowy. Badania przeprowadzone przez kilka placówek edukacyjnych wykazały, że uczniowie, którzy zadawali sobie prywatne pytania, nawiązali bliższe relacje w porównaniu z grupami, które nie podzieliły się żadnymi intymnymi informacjami.

Mów tak, aby ludzie Tobie zaufali

Mów tak, aby ludzie Tobie zaufali

Niektórzy specjaliści potwierdzają, że odpowiednia szybkość mowy może pomóc w budowaniu zaufania i nie tracić uwagi partnera. Uważamy, że błędne byłoby stwierdzenie, że trzeba wybrać jedno tempo przemowy i za każdym razem go śledzić. Wydaje się, że każda sytuacja wymaga innej formy wypowiedzi. Na przykład, szybkie mówienie wskazuje na pilność, podekscytowanie, emocje i pasję, podczas gdy wolne tempo pomaga skupić się na ważności, powadze sprawy lub wprowadzeniu nowego pomysłu.

Przypadkowo dotknij swojego partnera.

Wydaje się, że swobodny dotyk może również stać się potężnym katalizatorem budowania zaufania. Wiele ciekawych, a czasem prowokacyjnych badań dowodzi jego skuteczności. Kiedy atrakcyjny mężczyzna prosił o numery telefonów młodych kobiet na ulicy, niektóre z nich dotykał ze względu na naukę. 19% dotkniętych kobiet (i tylko 10% nietkniętych) podało swój numer.Stosując tę ​​metodę, pamiętaj o normach społecznych i kulturowych. Dotyk ma mniejsze szanse na jakiekolwiek korzystne skutki, jeśli przekroczysz granice osobiste.


Zrób dla nich wszystko czego potrzebują.

Powinieneś skupić się na potrzebach, pragnieniach i postrzeganiu rzeczywistości innej osoby, a nie na własnych przekonaniach. „W większości przypadków, gdy dwie osoby angażują się w rozmowę, każda cierpliwie czeka, aż druga osoba skończy z jakąkolwiek historią, którą opowiada. Następnie druga osoba opowiada własną historię, zwykle na pokrewny temat i często próbując mieć lepszą i ciekawszą historię ”Podczas następnego spotkania z nową osobą staraj się nie skupiać na sobie i swoich historiach, które zawsze zabijają, ale zadawaj pytania i okazuj swojemu partnerowi duże zainteresowanie. Wierzymy, że będziesz zachwycony wynikiem.Czy masz problemy z dogadywaniem się z ludźmi? Jakiej techniki spróbujesz najpierw?

Twoja OcenaFacebook Conversations