Co zrobić by czerpać przyjemność z seksu, czyli 9 sposobów na udany seks.
Co zrobić by czerpać przyjemność z seksu, czyli  9 sposobów na udany seks.
Problemy życia codziennego często wkraczają w naszą sferę intymną czyniąc w niej spustoszenie. Nagle okazuje się, że nie chce nam się spędzać wspólnie wieczorów i nocy. Nuda w związku objawia się to brakiem podniecenia i dbałości o partnera, wycofywaniem się z życia seksualnego, aż w końcu stagnacją związku.

Nawet w przypadku długiej znajomości z partnerem, jeśli znacie się od wielu lat, w łóżku nadal możecie się zaskakiwać. Niemal każdy związek można zaktywizować, wymaga to jednak pracy z obu stron. Nie chodzi o zmuszanie się do czegoś, ale o otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka i wypracowanie płaszczyzny potrzeb wspólnych.

  1. Bądź sobą – niezależnie od tego czy twojemu partnerowi będzie bardziej czy mniej przykro, powinnaś zawsze być sobą i niczego nie udawać. Czasem druga strona nie zdaje sobie sprawy z tego, że popełnia błędy, jeśli nie zostanie o tym poinformowana. Mężczyzna, który od początku związku traktuje cię tak samo i nie słyszy słowa sprzeciwu, nie ma powodu sądzić, że coś jest nie tak.
  2. Nie zmuszaj się do niczego – jeśli nie masz ochoty na seks, nie zmuszaj się do tego, tylko dlatego, że dawno tego nie robiliście. Takie podejście sprawi, że za każdym kolejnym razem będziesz traktowała zbliżenie jako przykrą konieczność.
  3. Nie bój się eksperymentów – narzekasz, że w łóżku jest nudno, ale odmawiasz wprowadzania zmian, jaki to ma sens? Oczywiście mężczyźni wodzeni wyobraźnią często proponują swoim partnerkom rzeczy, które widzieli w filmach, a na które rzadko która kobieta ma ochotę, jednak czasem trzeba popuścić wodze fantazji. Jeśli on niewiele ci proponuje sama wyjdź z inicjatywą, czasem trzeba coś zmienić, by docenić jak dobry jest status quo, a może przy okazji odkryjecie coś ciekawego.
  4. Zmieniaj się – mężczyźni szybko się nudzą. Mimo iż ich zachwyt wzbudzają określone typy kobiet, nie są w stanie zawsze reagować w ten sam sposób, oczekują zmian i zaskoczenia. Nie bądź zawsze bierna lub zawsze aktywna, naprzemienne występowanie tych postaw, zapewni ci stałą uwagę ze strony mężczyzny.
  5. Poderwij go – spróbuj chodź raz na jakiś czas spojrzeć na swojego mężczyznę jak na „zdobycz”. Wyobraź sobie, że dopiero walczysz o jego zainteresowanie i musisz zrobić coś, by ci je okazał. Flirt jest do tego idealnym sposobem. Przygotuj się na wyjście jak na randkę, bądź niedostępna, ale uprzejma, pozwól mu myśleć, że znów musicie walczyć o własne względy.
  6. Mów co czujesz – dziel się z partnerem swoimi spostrzeżeniami. Nie zanudzaj go opowieściami, ale mów dokładnie to, co myślisz. Nie sil się na przenośnie, zawoalowane zwroty, bądź dosłowna i szczera.
  7. Bądź zmysłowa – codzienność jest na tyle szara, że wszelkie zmiany są niemal konieczne. Przypadkowy dotyk, kilka gestów i uwodzenie to coś, o czym najłatwiej zapomina się w stałych związkach.
  8. Doceniaj go – zwykle kobiety narzekają, że mężczyznom brak inicjatywy, nie potrafią doceniać kobiet. Ale jeśli już to robią, często kobiety traktują to, jak coś co się im należy. Może i tak, ale nie oznacza to absolutnie, że nie należy takiej inicjatywy docenić. Niech twój partner wie, że zdajesz sobie sprawę z jego wartości.
  9. Radość – czasem trzeba się wyluzować, zrobić sobie przerwę od codzienności, przestać na nią narzekać. Mężczyzna nie ma przyjemności bycia ze zgorzkniałą kobietą, chciałby widzieć, że przy nim kwitniesz. Dlatego przy każdym napływie energii, mów mu o tym, pokazuj, że potrafisz się cieszyć.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!